Kontakt

Silvie Marková, Public Relations
press@dvorakovapraha.cz
+420 604 748 699

Výše uvedené kontakty jsou určeny pouze pro zástupce médií a neposkytujeme na nich informace o prodeji vstupenek. Děkujeme za pochopení.

Akreditace novinářů, fotografů a televizních štábů na festivalové koncerty budou zahájeny 10. 8. 2016.

Tiskové zprávy

Akademie klasické hudby zveřejnila nominace na Cenu Antonína Dvořáka 2016

(6. 6. 2016, Praha) Na Cenu Antonína Dvořáka bylo pro letošní rok nominováno pět umělců z domácí i zahraniční scény.

Stáhnout tiskovou zprávu

Festival Dvořákova Praha přivítá světové orchestry

(30. 3. 2016, Praha) Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha odtajnil program a zahajuje prodej vstupenek. Festival, který letos po deváté vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi, uvítá mezi 5. a 24. zářím přední orchestry a sólisty z domova i špičková tělesa a renomované hudebníky ze zahraničí.

Stáhnout tiskovou zprávu

Festival Dvořákova Praha zahajuje Vánoční předprodej

(23. 11. 2015, Praha)   Mezinárodní  festival  Dvořákova  Praha,  který  každoročně  v září zahajuje koncertní sezonu, již nyní naděluje vánoční dárky. Tradiční vánoční předprodej na vybraný festivalový koncert začíná dnes.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zítra vyvrcholí Novosvětskou v podání České filharmonie

(22. 9. 2015, Praha) – Festival Dvořákova Praha zítra 23. září v Rudolfinu slavnostně zakončí Česká filharmonie  v čele  s  dirigentskou  hvězdou  Semjonem  Byčkovem.  Poslední  tóny  osmého  ročníku festivalu patří vrcholným dílům světové hudby: ikonické deváté Symfonii Z Nového světa Antonína Dvořáka, která festival Dvořákova Praha 2015 tradičně uzavře, i mistrovské Patetické symfonii Petra Iljiče Čajkovského v první části koncertu. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Kardinál Dominik Duka udělil Dvořákově Praze zlatou Svatovojtěšskou medaili

(22. 9. 2015, Praha)  Kardinál  Dominik  Duka  včera  udělil  mezinárodnímu  hudebnímu  festivalu Dvořákova Praha zlatou Svatovojtěšskou medaili. Nejvyšší církevní vyznamenání převzal v průběhu koncertu v Katedrále sv. Víta filantrop a spoluzakladatel festivalu Karel Komárek.

Stáhnout tiskovou zprávu

Významný violoncellista Yo-Yo Ma dnes převzal Cenu Antonína Dvořáka

(8. 9. 2015, Praha)  – Dnes  v odpoledních  hodinách  převzal z rukou  ministra  kultury  ČR  Daniela Hermana a filantropa Karla Komárka Cenu Antonína Dvořáka fenomenální violoncellista a držitel šestnácti cen Grammy Yo-Yo Ma. Prestižní ocenění každoročně putuje do rukou osobností, které se svým celoživotním dílem nebo mimořádným uměleckým počinem významnou měrou zasloužily o propagaci a popularizaci české klasické hudby v zahraničí i v České republice.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákovu Prahu v pondělí rozezní Yo-Yo Ma a Česká filharmonie

(2. 9. 2015, Praha)  –  Do  prvních  tónů  festivalu  Dvořákova  Praha  zbývá  pouhých  pár  dnů. V předvečer výročí narození Antonína Dvořáka - v pondělí 7. září od 20.00 hod. - rozezní Rudolfinum na  slavnostním zahajovacím  koncertě  věhlasný  violoncellista  Yo-Yo  Ma,  jeden  z nejrespektovanějších  hudebníků  naší planety  a  držitel  šestnácti  cen  Grammy.  Po  boku  České filharmonie  vedené  Jiřím  Bělohlávkem  zahraje Dvořákův  slavný  violoncellový  Koncert  h  moll. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Rodinný den Dvořákovy Prahy: hravě a nevážně o světě vážné hudby

(23. 7. 2015, Praha) Necelé tři týdny po začátku školního roku v neděli 20. září rozezní Rudolfinum a náměstí Jana Palacha dětský smích, jásot i hudba. Výtvarné a hudební dílny, open-air koncerty i zábavná hudebně-kouzelnická show seznámí nejen ty nejmenší hravě a nevážně se světem vážné hudby a s jedním z největších skladatelů - Antonínem Dvořákem. 

Stáhnout tiskovou zprávu.

Festival Dvořákova Praha zahajuje předprodej: láká na světové orchestry i sólisty v čele s Yo-Yo Mou

(26. 3. 2015, Praha) Dvořákova Praha dnes zveřejnila program a zahájila předprodej vstupenek. Od 7. do 23. září zamíří na koncertní podia věhlasná hudební tělesa jako Philharmonia Orchestra London v čele s Christophem von Dohnányim, Academy of St Martin in the Fields, Tonhalle-Orchester Zürich či Freiburger Barockorchester. 
  
Stáhnout tiskovou zprávu.

Jiří Bělohlávek převzal cenu Antonína Dvořáka v New Yorské Carnegie Hall

(16. 11. 2014, New York) Mezinárodně uznávaný dirigent a propagátor české hudby Jiří Bělohlávek převzal prestižní Cenu Antonína Dvořáka v neděli 16. listopadu na slavnostním aktu v newyorské Carnegie Hall. 

Stáhnout tiskovou zprávu.

Dvořákova Praha zveřejnila program a zahájila předprodej

(Praha, 18. 3. 2014) Dvořákova Praha dnes zveřejnila program a zahájila předprodej vstupenek. Festival se uskuteční od 8. do 22. 9. 2014 v Praze a nabídne Zimermana, Repina, Mehtu, Izraelskou filharmonii i téměř zapomenutá díla skladatele Antonína Dvořáka.

Stáhnout tiskovou zprávu.

Dvořákova Praha představila program i novou vizuální tvář

(Praha, 18. 3. 2014) S novou vizuální podobou vstupuje do své sedmé sezóny festival Dvořákova Praha. Grafický koncept je dílem Víta Škopa, studenta VŠUP Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace vedeného prof. ak. mal. Rostislavem Vaňkem. Minimalistickému a elegantnímu vizuálu dominuje litera „D“.

Stáhnout tiskovou zprávu.

Vstupenky na Dvořákovu Prahu jako vánoční dárek

(Praha,  2. 12. 2013) Dvořákova Praha ohlašuje první koncert nové sezóny 2014. V předvánočním prodeji nabízí vstupenky na koncert Velkého symfonického orchestru P. I. Čajkovského pod vedením maestra Vladimira Fedosejeva, který uvede Dvořákovu Novosvětskou. Ve druhé půli koncertu se představí přední houslový virtuóz Vadim Repin v Prokofjevově koncertu č. 2 g moll.

Stáhnout tiskovou zprávu.