Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
Neděle 20. září 2015, 17.00
Rodinný den

Program

Classic Buskers & Neil Henry: Musical Magic Koncert je součástí rodinného dne11.00 - Collegium 1704 s Václavem Luksem, Rudolfinum, Dvořákova síň13.30 - Eve Quartet Open Air, schody před Rudolfinem (Dvořák, Ježek, Gerschwinn)13.30-16.45 - Po stopách Antonína Dvořáka s dětmi, Rudolfinum (hravé dílny)15.30 - Classic Buskers Open Air, schody před Rudolfinem (ochutnávka)17.00 - Classic Buskers & Neil Henry, Musical Magic, Rudolfinum, Dvořákova síň

Festival Dvořákova Praha velmi stojí i o malé diváky, proto pro ně připravil opravdovou lahůdku: dva hudební komici a přitom výteční instrumentalisté společně s jedním z nejlepších britských kouzelníků předvedou legrační show, během níž je dovoleno výskat, křičet, smát se nahlas, kdykoliv zatleskat. Čeká vás okolo čtyřiceti různých dechových nástrojů, akordeon, anglický suchý humor, a rozhodně žádná nuda. 

Stáhnout program rodinného dne

  • Dress code: casual
  • Uzavření sálu: 16.55
  • Konec koncertu: 19.00

Interpreti

Classic Buskers

Hudební uskupení Classic Buskers tvoří dvojice hudebníků: Michael Copley a Ian Moore. Mistrovsky koncipují své programy tak, aby se u nich zabavili jak malí diváci, tak i znalci klasické hudby. Vystoupili již ve více než 25 zemích a díky jazykovému talentu Michaela Copleyho svůj program uvedli v 17 světových jazycích. 

Michael Copley ovládá více než čtyřicet typických i atypických dechových nástrojů. Stál na pódiích mnoha významných koncertních sálů – mj. v Royal Albert Hall či Carnegie Hall. Jako sólový hráč na zobcovou flétnu vystoupil s ansámbly English Chamber Orchestra nebo the Academy of Ancient Music. Zajímá se o vše, co se týká východní Evropy, a pravidelně navštěvuje Bosnu, kde pracuje s postiženými dětmi i dospělými. 

Ian Moore je virtuosem na akordeon, ale působí rovněž coby dirigent, skladatel, hudební aranžér. Jako výborný hráč na varhany provádí zpaměti kompletní varhanní dílo J. S. Bacha.

Neil Henry

Oblíbený britský iluzionista pravidelně vystupuje se svými kouzly v londýnské Covent Garden. Objevil se v celé řadě televizních programů (mj. i na stanici BBC), umění magie předvedl na obrovském počtu míst, včetně Cambridge Theatre v londýnském West Endu, City Center Theatre na newyorské Broadwayi, nebo dokonce před samotnou britskou královnou. V roce 2014 podnikl s Classic Buskers turné po Jižní Koreji, Mexiku, Číně. Za jeho přispění se během představení Musical Magic dějí nečekané věci, mizí hudební nástroje, utíká dirigentský pultík, objevují se láhve, sklenice, zvířata, z dirigentské taktovky se náhle stane guma do kalhot, hráčům se začne kouřit z uší... Neil Henry vnáší do jiskřivého programu Classic Buskers nesčetnou řadu triků a iluzí, které činí toto skvělé hudební vystoupení ještě atraktivnějším.

Rudolfinum, Dvořákova síň

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.