L

OK

Pátek 17. září, 17.00

Cena studentského speciálu se Vám při nákupu objeví až po přihlášení k Vašemu zákaznickému účtu. Pokud ještě nejste členem Klubu mladých a chcete čerpat členské výhody, registrujte se!

Program

Concertino Praga 2021 – finálový soutěžní koncert, kategorie komorní hra

Komorní hra je v rámci klasické hudby královskou disciplínou, která vyžaduje od každého hráče virtuozitu sólisty kombinovanou s kolektivním uvažováním. Vystoupení komorních ansámblů, které postoupí do finále soutěže Concertino Praga, bude přehlídkou velkých hudebních nadějí. Posluchači budou mít příležitost se přesvědčit, jak jemné jsou rozdíly, které od sebe dělí výborné a špičkové výkony. Každý si také bude moci sám pro sebe tipovat, koho ze soutěžících za několik let uvidí mezi hvězdami festivalu.

Soutěž Concertino Praga – Dvořákova rozhlasová mezinárodní soutěž mladých hudebníků v kategorii Komorní hra vyhlásily Český rozhlas a Akademie klasické hudby. Zúčastnit se mohou dua, tria, kvarteta, kvinteta a sexteta v libovolném složení.

V porotě zasednou mimo jiné dirigent Jakub Hrůša, sóloklarinetista London Symphony Orchestra Andrew Marriner, houslista Václav Hudeček, sólohobojista Concertgebouw Orkestra Alexei Ogrintchouk, klavírista Milan Langer a další.

  • Dress code: casual
  • Uzavření sálu: 16.55
  • Konec koncertu: 18.30

Interpreti

finalisté Concertino Praga

Anežský klášter

Anežský klášter na Františku je považován za první gotickou stavbu nejen v Praze, ale v Čechách obecně. Byl založen králem Václavem I. v letech 1233–34 z podnětu jeho sestry, přemyslovské princezny Anežky pro řád klarisek, který Anežka uvedla do Čech a jehož byla první představenou. Předchůdcem kláštera byl špitál. Klarisky vznikly původně jako odnož řádu sv. Františka z Assisi, klášteru se kdysi také říkalo Pražské Assisi. Anežka byla mimořádnou duchovní osobností 13. století. Kromě tohoto kláštera klarisek, kde se stala abatyší, založila i jediný český církevní řád - špitální řád křižovníků s červenou hvězdou. Anežka Česká byla svatořečena v r. 1989.