Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
Talent Stage soutěže Concertino Praga 2023
Čtvrtek 14. září 2023, 17.30
Pro budoucnost Dvořákova Praha na Bořislavce

Cena vstupenky

200 Kč

Výtěžek ze vstupného je určen na podporu Stipendijního fondu KKFF pro mimořádně talentované mladé hudebníky.

Program

Viktor Stocker: Windstorm (Viktor Stocker)Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga Fis dur (Viktor Stocker)Jan Meisl: Indian Dances (Viktor Stocker)Jan Novák: Aeolia (Sono per Sono)Franz a Karl Doppler: Fantazie Rigoletto, op. 38 (Sono per Sono)Bohuslav Martinů: Pět madrigalových stancí, H. 297 (Raphael Gisbertz)Claude Debussy, Jascha Heifetz: Beau Soir (Raphael Gisbertz)Eugène Ysaÿe: Sonáta „Balada“, op. 27, č. 3 (Raphael Gisbertz)Maurice Ravel: Tzigane (Raphael Gisbertz)

Uvolněná atmosféra a moderní architektura Bořislavka Centra se propojí s elánem vybraných soutěžících Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga 2023 v komorní i sólové kategorii, kteří se neúčastní finálového kola. Hráčská dovednost a vize do budoucnosti v nich nacházejí společného jmenovatele na podvečeru věnovaném jejich talentu.

  • Dress code: casual
  • Konec koncertu: 18:30

Interpreti

Viktor Stocker

Viktor Stocker se narodil roku 2009. Hře na akordeon se věnuje od šesti let a je laureátem řady mezinárodních soutěží. První cenu získal mj. na soutěžích Odin International Music Competition, Danubia Talents Budapest, Australian International Accordion Championships a Vivo International Music Competition New York. Dále je držitelem prvních míst na akordeonových soutěžích v Praze, Ostravě, Vilniusu, Londýně či Vídni a druhého místa na světové soutěži v italském Castelfidardu. V roce 2022 získal první cenu a zvláštní ocenění na německé soutěži Jugend musiziert. Jako sólista vystoupil mimo jiné v Senátu Parlamentu ČR, v Evropském parlamentu, v rámci Koncertu naděje s přenosem v České televizi i na různých hudebních festivalech. Kromě hry na akordeon se rovněž věnuje vlastní tvorbě. Za kompozici pro akordeon s názvem Vichřice získal nejvyšší možné ocenění v německé soutěži Jugend komponiert a druhou cenu ve věkově neomezené skladatelské kategorii světové akordeonové soutěže CMA (2022).

Viktor Stocker - akordeon

Sono per sono

Hudební uskupení vzniklo v roce 2022. Nemá tedy za sebou dlouhou historii, ale věří ve společnou budoucnost. V přátelském duchu, tón po tónu interpretuje hudbu, kterou chce dělat radost nejen sobě, ale hlavně svým posluchačům. Trio vystupuje v méně obvyklém složení – dvě flétny a klavír. Na dechy hrají Alexandra Piskořová a Richard Irein, na klavír Šimon Zajac. Všichni členové studují na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde se také seznámili. Komorní hra je velmi baví, proto je těší, že svou chuť hrát mohou ukázat i na letošním ročníku soutěže Concertino Praga 2023.

Sono per sono

Raphael Gisbertz

Raphael Gisbertz (2008) je studentem Emira Imerova a Gwendolyn Masin (HEMU). Jako stipendista se ve třídě Ingolfa Turbana rovněž účastní intenzivních kurzů na Mezinárodní hudební akademii v Lichtenštejnsku. V pouhých devíti letech debutoval jako sólista ve Vivaldiho Jaru se Symfoniky Dolního Porýní pod vedením Mihkela Kütsona. Následovala řada vystoupení s mnoha dalšími orchestry. Raphael je držitelem první ceny na soutěžích Jugend Musiziert 2022, Trimborn Förderpreis NRW 2021, Singapore Violin Festival 2020, Vienna International Music Competition 2020, France Music Competition 2020 a získal druhou cenu na Ysaÿově houslové soutěži 2021. V témže roce se stal nejmladším účastníkem Smyčcové akademie v Gstaadtu. Kromě jiných festivalů a kurzů se opakovaně účastnil festivalu komorní hudby Musica Mundi. Hraje na housle C. G. Testore 1700, které mu zapůjčila nadace Deutsche Stiftung Musikleben. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů, mimo jiné u Christopha Poppena, Shlomo Mintze či Jana Talicha.

Raphael Gisbertz - housle

Bořislavka centrum

Artium by KKCG je veřejnosti volně přístupný prostor pro umění všech žánrů, který vdechuje umělecký život Bořislavce a obohacuje kulturní život Prahy 6 i celé metropole. Pravidelně se zde konají výstavy, koncerty a další kulturní akce. Prostor, který je pro umění a kulturu netradiční, umožňuje návštěvníkům zažít a zkoumat umění mnoha žánrů, často propojeným v jedinečný zážitek. V době konání festivalu Dvořákova Praha si diváci například mohou projít i rozsáhlou výstavu fotografických instalací Jarmily Štukové s názvem My a ti druzí.

Koncerty uváděné v rámci Dvořákovy Prahy jsou benefiční a jejich výtěžek přispěje k podpoře mladých talentovaných hudebníků.