Úterý 12. září, 17.30

Ceny vstupenek

200 Kč

Výtěžek ze vstupného je určen na podporu Stipendijního fondu KKFF pro mimořádně talentované mladé hudebníky.

PBtet na Dvořákově Praze

Program

Zdeněk Lukáš: Partita alla FanfareAntonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 13 G dur, op. 106, B 192, 2. věta (arr. Jiří Kabát)Michal Vejskal: Divoká zvěřAnthony Plog: MosaicsJan Kučera: The Four-Color Suite

Slavnostním vytrubováním všechno začne, pohodovou hudební procházkou zase skončí. Prostředí Bořislavky přímo svádí k tomu, aby se klasická hudba nebrala příliš vážně. Pětice dechových nástrojů Prague Brass Quintetu tomu jde naproti stylem i repertoárem. Pestrá série fanfár uvede neotřelou verzi Dvořákova smyčcového kvartetu upraveného pro žestě. Divoká zvěř se proskočí po Mozaice a všechno uzavřou Čtyři barvy. První z řady soirée v Bořislavka Centru ani nemůže být pestřejší.

  • Dress code: casual
  • Konec koncertu: 18:30

Interpreti

PBtet – Prague Brass quintet

Žesťové kvinteto PBtet (Prague Brass quintet) se začalo formovat na konci roku 2016 z předních studentů žesťového oddělení Akademie múzických umění v Praze pod uměleckým vedením Jiřího Novotného. Největším úspěchem kvinteta je vítězství na mezinárodní soutěži Jeju International Brass & Percussion Competition 2019. Ocenění získalo i na Bucharest International Music Competition 2021 a International Music Competition OPUS 2022.


Soubor hraje ve složení Walter Hofbauer a Karel Hons na trubky, Daniela Roubíčková na lesní roh, Barbora Kolafová na trombon a Jakub Chmelař na tubu. V současnosti jsou všichni hráči stálými členy významných českých orchestrů konkrétně České filharmonie, PKF – Prague Philharmonia, Orchestru Opery Národního divadla v Praze a Orchestru Státní opery. Soubor pravidelně vystupuje na festivalech v rámci České republiky i v zahraničí. Na počátku roku 2021 vydal pod svým původním názvem Prague BRASStet své debutové album s názvem JOY.

PBtet – Prague Brass quintet

Bořislavka Centrum

Nová dominanta Evropské třídy v sobě snoubí soudobou architekturu a umění. Architektonický návrh je dílem uznávaného pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI. Členitá budova umožňuje nadstandardní veřejnou prostupnost soukromým pozemkem o výměře 12 200 m2 a vytváří řadu atraktivních veřejných prostor, které se společně s obchodní pasáží stávají přirozeným místem setkávání pro 100 000 obyvatel spádové oblasti.

Zdroj informací z oficiální webové stránky Bořislavka centrum.

Hudba
pomáhá lidem,
pomáhejme
hudbě

Chci se zapojit