Rodinný den, doprovodný program
L

OK

Sobota 10. září, 10.00

VSTUP VOLNÝ

Program

Tvůrčí dílny provedou rodiče s dětmi zábavnou formou pohádkovou operou Antonína Dvořáka Rusalka.

Vodníkův příběh – „Ubohá Rusalko bledá…“

Jakou barvu má jezerní voda? Je zelená, modrá, šedá, do žluta nebo na ní kvetou lekníny? Jezerní voda se totiž v našem příběhu barví náladou vodníka. A jakou náladu má vodník a proč, to můžete zjistit, když se u něj zastavíte a pomůžete mu obarvit jezero.

 

Rusalčino trápení – „Měsíčku na nebi hlubokém…“

Když měsíc protká všechny hvězdy dlouhými nitěmi z hedvábí, na nebi libá hudba zní. Hraje klidně a tiše jako měsíční svit, nebo divoce a hlasitě jako Rusalčino trápení? A jaké obrazy se zrcadlí v rybníce ve světle měsíce? Kdyby nám měsíční svit nestačil, pomohou i hvězdy. Měsíčku nezhasni! Nezhasni!

 

Ježibaba čaruje – „Čurymury fuk…“

Jak namíchat lektvar, který by proměnil vílu v člověka? Kde hledat všechny přísady, které má čarodějný nápoj obsahovat, aby se taková proměna skutečně podařila, a jaká kouzelná formule musí takové vaření doprovázet? Jaké to je, když vám zdřevění jazyk? To všechno se dozvíte u Ježibaby, kterou přišla Rusalka poprosit o pomoc s nelehkým úkolem.

 

Princovo poblouznění – „Květiny bílé po cestě…“

Na zámku se chystá svatba Rusalky s princem. „A žili šťastně až do smrti!“ říká se… Nebo je to tentokrát jinak? Jak vypadá taková zámecká slavnost? A proč je při ní Rusalka smutná? Společně s princem se budeme věnovat dvorské taneční zábavě. Zatančíme si vznešenou polonézu a zjistíme, co vlastně prince tak poblouznilo.

  • Dress code: casual

Interpreti

Tvůrčí dílny pro děti s operou Rusalka

Rudolfinum

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.