Vážení návštěvníci festivalu,

rádi bychom, abyste si z festivalu odnášeli pouze pozitivní zážitky a každá vaše návštěva měla hladký průběh. Dovolte nám tedy poskytnout několik tipů, které vám pomohou vyhnout se nepříjemnostem a užít si festivalový program naplno.

·        Koncertní budovy otevíráme hodinu před začátkem koncertu.

·        Doporučujeme příchod s dostatečným časovým předstihem, ideálně alespoň 30 minut před začátkem koncertu. Sál uzavíráme vždy 5 minut před začátkem programu. Po pozdním příchodu vás uvaděči usadí pouze během potlesku nebo o přestávce. Mějte prosím na paměti, že v takovém případě budete usazeni na aktuálně dostupná místa, abyste nerušili ostatní návštěvníky koncertu. Na druhou polovinu koncertu (po oficiální přestávce) si můžete sednout na místo, které jste si zakoupili.

·        Návštěvníky z Klubu mladých usazujeme po 3. zvonění před koncertem na volná místa. Žádáme, aby si po příchodu do koncertní budovy odložili věci do šatny a následně se shromažďovali na určeném místě, standardně ve vstupní hale koncertní budovy. Při kontrole vstupenky předkládejte také platný průkaz ISIC.   

·        Přestávky trvají 20 minut.

·        V případě koncertů přenášených živě Českou televizí uzavíráme sál 10 minut před začátkem koncertu a přestávka je zkrácena na 15 minut.

·        Na koncertech je zakázáno fotografovat a pořizovat audio nebo video záznamy.

·        Pokud není dáno jinak, koncerty mají předepsaný oděv Dark Suit, tedy večerní společenský. Pro pány to znamená tmavý oblek doplněný košilí a kravatou, dáma obléká přiměřeně krátké šaty nebo společenský kostýmek. Na zahajovací a závěrečný koncert doporučujeme Black Tie. Muži tedy oblékají smoking doplněný pásem, motýlkem, kapesníčkem a bílou smokingovou košili. U žen se očekává večerní toaleta (dlouhé šaty). I na těchto koncertech bude Dark Suit akceptován. Debutový koncert je naopak ve znamení neformálního oblečení.

Bezpečnost se, bohužel, stala předmětem diskusí po celém světě a i Dvořákova Praha chce upozornit na bezpečnostní opatření v koncertních budovách a na koncertech. Nejen vaše bezpečnost, ale i bezpečnost účinkujících a celého týmu je pro nás na prvním místě.

·        Objemnější zavazadla a předměty, které by v sále překážely ostatním návštěvníkům, odkládejte v šatně. Z bezpečnostních důvodů nebudete s takovými předměty do koncertních sálů vpuštěni.

·        Do koncertních síní je zakázáno nosit zbraně, ostré nebo špičaté předměty nebo jakékoliv objekty, které jsou považovány za nebezpečné a mohou být použity jako zbraň. Selfie tyč nevyjímaje.

·        Žádáme návštěvníky, aby s sebou nosili platný průkaz totožnosti, a mohli se v případě potřeby identifikovat.

·        Z bezpečnostních důvodů vás žádáme o pochopení s namátkovými kontrolami osob a jejich zavazadel.

Předem děkujeme za ochotu a porozumění. Přejeme vám příjemný kulturní zážitek.

Tým festivalu Dvořákova Praha