Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
Sobota 17. září 2016, 17.00
Rodinný den

Program

Igudesman & Joo: 'A nyní Mozart!'

Ani letos Dvořákova Praha nezapomíná na své dětské posluchače. Právě jim a jejich rodičům je určeno sobotní odpoledne v Rudolfinu, kde se proslulé duo IGUDESMAN & JOO pokusí poněkud nevážně nahlédnout do světa „vážné“ hudby a poodhalit mladým návštěvníkům tajemství skladatelské dílny geniálního Salzburčana.

Koncert je součástí rodinného dne.

11.00, Rudolfinum, Dvořákova síň
Anima Eterna Brugge, Jos van Immerseel

Tradiční matiné představí Dvořákovu Novosvětskou v neobvyklém provedení na dobové nástroje.
VSTUPNÉ 190 – 590 Kč

13.30–16.45, Rudolfinum
Výprava s Novosvětskou na Měsíc

Putování vesmírem na Měsíc v rámci čtyř hudebních a výtvarně-dramatických dílen, ve kterých se děti vedené lektory detailněji seznámí s Dvořákovou nejslavnější symfonií „Z Nového světa“.
ZDARMA

13.30–14.30, Rudolfinum, schody
Open Air: Jazz Band České filharmonie

Dvořákova díla převlečená do zcela jiného hávu vás zajisté překvapí. V netradičním jazzovém pojetí zazní jeho nejslavnější Novosvětská symfonie nebo symfonická báseň Vodník. Jistě poznáte i některé Slovanské tance či Humoresku. Ve skvělé interpretaci si vychutnáte také hudbu Petra Skoumala nebo známé lidové písně, určené jak dospělým, tak i malým posluchačům.
ZDARMA

15.00–15.30, Rudolfinum, schody
Open Air: Příliš mnoho saxofonů

O další překvapení se postará soubor netradičně složený výhradně z hráčů na saxofon. Repertoár orchestru tvoří skladby našich i světových autorů jako jsou Jaroslav Ježek, George Gershwin, Claude Debussy, Antonín Dvořák, Scott Joplin a další. Členy orchestru jsou především současní a bývalí žáci ZUŠ Jana Hanuše v Praze 6 Břevnově.
ZDARMA

16.00–16.30, Rudolfinum, schody
Open Air: Kühnův dětský sbor

ZDARMA

17.00, Rudolfinum, Dvořákova síň
Igudesman & Joo: A nyní Mozart!

Skvělí instrumentalisté a fenomenální hudebníci Igudesman & Joo během sobotního odpoledne nehlédnou s dětmi a jejich rodiči poněkud nevážně do světa „vážné“ hudby.
VSTUPNÉ 190 – 490 Kč

 

 

  • Dress code: casual
  • Uzavření sálu: 16.55
  • Konec koncertu: 18.30

Interpreti

Igudesman & Joo

Duo IGUDESMAN & JOO představuje odlehčenou alternativu světa klasické hudby. Jeho produkce kombinují ukázky z vybraných hudebních děl s komediálními prvky a odkazy na populární kulturu. Houslista Aleksey Igudesman a klavírista Hyung-ki Joo se seznámili během studií v Anglii na hudební škole Yehudi Menuhina. Jako duo vystupují od roku 2004, kdy sestavili svůj první společný program „A Little Nightmare Music“, který se setkal s takovým ohlasem, že s ním umělci vzápětí procestovali řadu evropských a severoamerických hudebních festivalů. V posledních letech pravidelně vystupují na hudebních školách po celém světě, kde prezentují svůj vzdělávací program „Od 8 do 88 – Hudební vzdělání pro děti všech věkových kategorií“. Jejich společné produkce hodnotí nadšeně jak zástupci z oblasti hudební (Gidon Kremer, Julian Rachlin, Mischa Maisky), tak osobnosti ze světa populární kultury (Terry Jones, Sir Roger Moore). O široké mezinárodní popularitě dua svědčí i miliony zhlédnutí záznamů jejich vystoupení na YouTube.

Igudesman & Joo

Rudolfinum, Dvořákova síň

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.