Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
Z důvodu onemocnění Borise Berezovského vystoupí dnes večer v sólovém recitálu přední český pianista Martin Kasík. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný umělecký zážitek.
Úterý 13. září 2016, 20.00
Recitál

Program

Vítězslav Novák: Vzpomínky, op. 6 / Memories, Op. 61. Triste- Andante sostenuto2. Inquieto- Allegro agitato3. Amoroso- Lento con tenerezza Leoš Janáček: Klavírní sonáta I. X. 1905 „Z ulice“1. Předtucha2. Smrt Klement Slavický: Tři skladby pro klavír1. Burlesca- Molto vivo2. Intermezzo- Andantino3. Toccata- Pesante Molto – vivo Fryderyk Chopin: Nokturna, op. 271. Larghetto, cis moll2. Lento sostenuto, Des dur Mazurky, op. 24 / Mazurkas, Op. 241. Lento, g moll2. Allegro non troppo, C dur3. Moderato con anima, As dur4. Moderato, b moll Scherzo č. 2 b moll, op. 31

Z důvodu onemocnění Borise Berezovského vystoupí dnes večer v sólovém recitálu přední český pianista Martin Kasík. V rámci večera zazní skladby Vzpomínky, op. 6 Vítězslava Nováka, Klavírní sonáta I. X. 1905 „Z ulice“ Leoše Janáčka, Tři skladby pro klavír Klementa Slavického, Nokturna a Mazurky, Scherzo č. 2 b moll Fryderyka Chopina. Vážíme si pohotové reakce Martina Kasíka a jsme rádi, že náš festival (i když neplánovaně) může dát po Jiřím Bártovi a Pavlu Černochovi prostor dalšímu skvělému českému talentu.

Všechny vstupenky na tento festivalový večer zůstávají v platnosti. Pro bližší informace kontaktujte Informační centrum festivalu v Rudolfinu, e-mail infopoint@dvorakovapraha.cz, tel. 775 495 495.

  • Dress code: dark suit
  • Uzavření sálu: 19.55
  • Konec koncertu: 22.00

Interpreti

Martin Kasík

Martin Kasík, vítěz jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999, patří k nejlepším českým klavíristům současnosti. Hře na klavír se věnuje od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením Mgr. Moniky Tugedliebové a AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha dalších domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998, držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002.

Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy (Sál Berlínské filharmonie, Wigmore Hall v Londýně, Gewandhaus Lipsko, Tonhalle Zürich, Concertgebouw Amsterdam, De Doelen Rotterdam, Finlandia Hall Helsinky, Auditorio di Barcelona aj.), Spojených států amerických (Weill Recital Hall at Carnegie Hall, Alice Tully Hall a Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington aj.), Japonska (Tokyo Suntory Hall), Tai – Wanu (Philharmonic Hall) a Singapuru (Singapore Victoria Concert Hall). Jako sólista vystupoval mj. s Chicago Symphony Orchestra, Minneapolis Symphony Orchestra, DSO Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdams Philharmonisch, Helsingin kaupunginorkesteri. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, se kterými podnikl turné po USA a Japonsku.

V roce 2008 se stal Martin Kasík prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Od roku 2009 vyučuje na pražské konzervatoři. Jako pedagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze. Martin Kasík vydal 12 CD ve spolupráci se společnostmi Supraphon a ArcoDiva.

Martin Kasík - klavír

Rudolfinum, Dvořákova síň

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.