Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
mistrovský kurz
Čtvrtek 14. září 2023, 14.00
Pro budoucnost

Ceny vstupenek

200 Kč

Program

Zájemci o aktivní účast se mohou přihlásit formou zaslání svého uměleckého životopisu v délce maximálně 900 znaků na mail stehlikova@dvorakovapraha.cz, a to nejpozději do 31. 7. 2023. Věková hranice pro účast je 25 let.

Forma veřejného mistrovského kurzu je dalším příspěvkem Akademie klasické hudby v rámci Dvořákovy Prahy v úsilí o prohlubování uměleckého vzdělávání. Jako doprovodný program programové řady Pro budoucnost dává příležitost mladým umělcům setkat se u nástroje s mimořádnou uměleckou osobností a konzultovat vlastní pohled na interpretované dílo s umělci, jejichž zkušenosti z velkých mezinárodních pódií jsou neocenitelné. Mistrovský kurz je i jedinečnou příležitostí po publikum nahlédnout do finální fáze přípravy interpretace. Není klasickou výukou, ale výměnou uměleckých názorů. Je vzrušujícím obrazem poslední přípravné fáze mladého interpreta před okamžikem, než s připraveným interpretačním tvarem vstoupí do koncertní arény, aby svůj umělecký názor sdělil publiku.

Tím, kdo provede mladé hornisty světem vybrané hudební tvorby dne 14. 9. 2023 od 14.00 hodin v Sále Martinů, bude hornistka Sarah Willis.

  • Dress code: casual
  • Konec koncertu: 17:00

Interpreti

Sarah Willis

Britská hornistka Sarah Willis se narodila v USA a vyrůstala v Tokiu, Bostonu, Moskvě a Londýně. První lekce hry na lesní roh absolvovala ve čtrnácti letech, tři roky v britské metropoli studovala na Guildhall School of Music and Drama a poté pokračovala ve vzdělávání u Ferguse McWilliama v Berlíně. V letech 1991–2001 byla členkou Staatskapelle Berlin a v roce 2001 se stala první hráčkou na dechové nástroje, která získala místo v Berlínské filharmonii. Hraje i s mnoha dalšími předními orchestry a jako sólistka a komorní hráčka vystupuje po celém světě. Natočila řadu ceněných alb, z nichž nejnovější s názvem „Mozart y Mambo“ propojuje hudbu klasiků s kubánskými rytmy. Věnuje se rovněž pedagogické a osvětové činnosti, mj. vyučuje na Karajanově akademii a uvádí rodinné koncerty Berlínské filharmonie. Její přínos pro klasickou hudbu byl ve Velké Británii oceněn na nejvyšší úrovni, když jí roku 2021 královna Alžběta II. udělila prestižní titul Member of the Order of the British Empire.

Sál Bohuslava Martinů

Koncertní sál Bohuslava Martinů je součástí historicky cenného Lichtenštejnského paláce, který se nachází přímo naproti kostelu sv. Mikuláše v horní části Malostranského náměstí. S kapacitou 200 osob je především využíván pro komornější kulturní akce a absolventská vystoupení. Lichtenštejnský palác je od roku 1993 sídlem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění (HAMU) v Praze.