Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
Úterý 12. září 2023, 17.30
Dvořákova Praha na Bořislavce

Ceny vstupenek

200 Kč

Výtěžek ze vstupného je určen na podporu Stipendijního fondu KKFF pro mimořádně talentované mladé hudebníky.

PBtet na Dvořákově Praze

Program

Zdeněk Lukáš: Partita alla FanfareAntonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 13 G dur, op. 106, B 192, 2. věta (arr. Jiří Kabát)Michal Vejskal: Divoká zvěřAnthony Plog: MosaicsJan Kučera: The Four-Color Suite

Slavnostním vytrubováním všechno začne, pohodovou hudební procházkou zase skončí. Prostředí Bořislavky přímo svádí k tomu, aby se klasická hudba nebrala příliš vážně. Pětice dechových nástrojů Prague Brass Quintetu tomu jde naproti stylem i repertoárem. Pestrá série fanfár uvede neotřelou verzi Dvořákova smyčcového kvartetu upraveného pro žestě. Divoká zvěř se proskočí po Mozaice a všechno uzavřou Čtyři barvy. První z řady soirée v Bořislavka Centru ani nemůže být pestřejší.

  • Dress code: casual
  • Konec koncertu: 18:30

Interpreti

PBtet – Prague Brass quintet

Žesťové kvinteto PBtet (Prague Brass quintet) se začalo formovat na konci roku 2016 z předních studentů žesťového oddělení Akademie múzických umění v Praze pod uměleckým vedením Jiřího Novotného. Největším úspěchem kvinteta je vítězství na mezinárodní soutěži Jeju International Brass & Percussion Competition 2019. Ocenění získalo i na Bucharest International Music Competition 2021 a International Music Competition OPUS 2022.


Soubor hraje ve složení Walter Hofbauer a Karel Hons na trubky, Daniela Roubíčková na lesní roh, Barbora Kolafová na trombon a Jakub Chmelař na tubu. V současnosti jsou všichni hráči stálými členy významných českých orchestrů konkrétně České filharmonie, PKF – Prague Philharmonia, Orchestru Opery Národního divadla v Praze a Orchestru Státní opery. Soubor pravidelně vystupuje na festivalech v rámci České republiky i v zahraničí. Na počátku roku 2021 vydal pod svým původním názvem Prague BRASStet své debutové album s názvem JOY.

PBtet – Prague Brass quintet

Bořislavka centrum – Artium

Artium by KKCG je veřejnosti volně přístupný prostor pro umění všech žánrů, který vdechuje umělecký život Bořislavce a obohacuje kulturní život Prahy 6 i celé metropole. Pravidelně se zde konají výstavy, koncerty a další kulturní akce. Prostor, který je pro umění a kulturu netradiční, umožňuje návštěvníkům zažít a zkoumat umění mnoha žánrů, často propojeným v jedinečný zážitek. V době konání festivalu Dvořákova Praha si diváci například mohou projít i rozsáhlou výstavu fotografických instalací Jarmily Štukové s názvem My a ti druzí.

Koncerty uváděné v rámci Dvořákovy Prahy jsou benefiční a jejich výtěžek přispěje k podpoře mladých talentovaných hudebníků.