Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
Rodinný den, doprovodný program
Neděle 17. září 2023, 10.00
Pro budoucnost Rodinný den Dvořákovy Prahy

Program pro děti od 5 let.

Vstup volný - bez předchozí rezervace.

Program

10.00: divadelní představení Labutí jezero (před Rudolfinem)11.15: tvůrčí dílničky na téma Labutí jezero (v prostorách Rudolfina)

Rodinný den Dvořákovy Prahy uvádí děti i jejich rodiče zábavnou formou do světa klasické hudby. Pod širým nebem nebo v koncertních sálech jim přibližuje nejen Antonína Dvořáka, ale i jeho vrstevníky, tvůrčí i osobní přátele a Prahu Dvořákovy doby.

Podobně jako se děti v loňském roce setkaly na schodech Rudolfina s Rusalkou, letos poznají Odetu nebo Prince z Labutího jezera, které svým baletem proslavil Dvořákův blízký přítel P. I. Čajkovskij. Tímto pohádkovým příběhem, jenž podobně jako Rusalka nekončí zcela šťastně, provede děti a jejich rodiče Docela velké divadlo z Litvínova. Ale nebojte, stejně jako loni nás v tomto případě šťastný konec příběhu čeká. Vždyť je to pohádka a ta prostě musí skončit dobře!

Labutí jezero bude i tématem hudebně dramatických dílen pro nejmenší pod vedením Lenky Pospíšilové, které nás zavedou do světa čar a kouzel. Vyzkoušíme si hru na nejrůznější nástroje, budeme tančit, ale také společně poslouchat. Jak lze vyprávět pohádku beze slov? Hudbou, pohybem, pantomimou? Jaký nástroj by vzal do ruky černokněžník a jak by se pohybovala dívka v těle labutě?

  • Dress code: casual

Interpreti

Tvůrčí dílny

Docela velké divadlo

Profesionální divadlo, které hraje pro dospělé diváky, ale výrazně se věnuje také autorské tvorbě pro děti a mládež. Kmenovými autory jsou Jana Galinová, autorka divadelních textů a textař a hudební skladatel Jan Turek. Uměleckým šéfem Docela velkého divadla je režisér Jurij Galin. Režisérkou, lektorkou dramaturgie a choreografkou je Lenka Lavičková. Divadlo dnes sdružuje téměř 30 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Dosud odehrálo téměř 9000 představení, která zhlédlo více než 2 000 000 diváků doma i v zahraničí.

Rudolfinum

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.