Rodinný den, doprovodný program
Neděle 17. září, 10.00

Program pro děti od 5 let.

Vstup volný - bez předchozí rezervace.

Program

10.00: divadelní představení Labutí jezero (před Rudolfinem)11.15: tvůrčí dílničky na téma Labutí jezero (v prostorách Rudolfina)

Rodinný den Dvořákovy Prahy uvádí děti i jejich rodiče zábavnou formou do světa klasické hudby. Pod širým nebem nebo v koncertních sálech jim přibližuje nejen Antonína Dvořáka, ale i jeho vrstevníky, tvůrčí i osobní přátele a Prahu Dvořákovy doby.

Podobně jako se děti v loňském roce setkaly na schodech Rudolfina s Rusalkou, letos poznají Odetu nebo Prince z Labutího jezera, které svým baletem proslavil Dvořákův blízký přítel P. I. Čajkovskij. Tímto pohádkovým příběhem, jenž podobně jako Rusalka nekončí zcela šťastně, provede děti a jejich rodiče Docela velké divadlo z Litvínova. Ale nebojte, stejně jako loni nás v tomto případě šťastný konec příběhu čeká. Vždyť je to pohádka a ta prostě musí skončit dobře!

Labutí jezero bude i tématem hudebně dramatických dílen pro nejmenší pod vedením Lenky Pospíšilové, které nás zavedou do světa čar a kouzel. Vyzkoušíme si hru na nejrůznější nástroje, budeme tančit, ale také společně poslouchat. Jak lze vyprávět pohádku beze slov? Hudbou, pohybem, pantomimou? Jaký nástroj by vzal do ruky černokněžník a jak by se pohybovala dívka v těle labutě?

  • Dress code: casual

Interpreti

Docela velké divadlo

Profesionální divadlo, které hraje pro dospělé diváky, ale výrazně se věnuje také autorské tvorbě pro děti a mládež. Kmenovými autory jsou Jana Galinová, autorka divadelních textů a textař a hudební skladatel Jan Turek. Uměleckým šéfem Docela velkého divadla je režisér Jurij Galin. Režisérkou, lektorkou dramaturgie a choreografkou je Lenka Lavičková. Divadlo dnes sdružuje téměř 30 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Dosud odehrálo téměř 9000 představení, která zhlédlo více než 2 000 000 diváků doma i v zahraničí.

Tvůrčí dílny

Rudolfinum

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

Hudba
pomáhá lidem,
pomáhejme
hudbě

Chci se zapojit