Rodinný den, doprovodný program
L

OK

Neděle 8. září, 10.00

Program pro děti od 5 let.

Vstup volný - bez předchozí rezervace

Program

10.00: divadelní představení Čert a Káča (zahrada Anežského kláštera)11.15: tvůrčí dílničky na téma Prodaná nevěsta (v prostorách Anežského kláštera)

V rámci Rodinného dne nabízíme malým i velkým divákům představení na motivy Dvořákovy pohádkové opery Čert a Káča v podání souboru Docela velkého divadla. Veselá pohádka o hubaté Káče, která přelstí i samotné peklo, bude uvedena v zahradě Anežského kláštera. A ani letos nebudou chybět oblíbené dětské tvůrčí dílny, tentokrát na téma slavné opery Prodaná nevěsta největšího letošního jubilanta – Bedřicha Smetany.

Interpreti

Docela velké divadlo

Profesionální divadlo, které hraje pro dospělé diváky, ale výrazně se věnuje také autorské tvorbě pro děti a mládež. Kmenovými autory jsou Jana Galinová, autorka divadelních textů a textař a hudební skladatel Jan Turek. Uměleckým šéfem Docela velkého divadla je režisér Jurij Galin. Režisérkou, lektorkou dramaturgie a choreografkou je Lenka Lavičková. Divadlo dnes sdružuje téměř 30 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Dosud odehrálo téměř 9000 představení, která zhlédlo více než 2 000 000 diváků doma i v zahraničí.

Tvůrčí dílny

Tvůrčí dílny pro nás tradičně připravuje zkušený tým lektorů pod vedením Lenky Pospíšilové.

Anežský klášter

Anežský klášter na Františku je považován za první gotickou stavbu nejen v Praze, ale v Čechách obecně. Byl založen králem Václavem I. v letech 1233–34 z podnětu jeho sestry, přemyslovské princezny Anežky pro řád klarisek, který Anežka uvedla do Čech a jehož byla první představenou. Předchůdcem kláštera byl špitál. Klarisky vznikly původně jako odnož řádu sv. Františka z Assisi, klášteru se kdysi také říkalo Pražské Assisi. Anežka byla mimořádnou duchovní osobností 13. století. Kromě tohoto kláštera klarisek, kde se stala abatyší, založila i jediný český církevní řád - špitální řád křižovníků s červenou hvězdou. Anežka Česká byla svatořečena v r. 1989.