Napsali o nás
Výběr článků o našem festivalu, recenze koncertů a další zajímavosti z online zdrojů.

Aktualne.cz: Při experimentu v metru ho poznala jediná žena. Přijíždí špičkový houslista
Na nadcházejícím pražském koncertu v Rudolfinu doprovodí Akademie sv. Martina v polích amerického houslistu Joshuu Bella. Poprvé s nimi natáčel jako jedenadvacetiletý v roce 1988 a právě tato spolupráce mu pomohla nastartovat nevídanou mezinárodní kariéru.
Polyharmonie.cz: Umění není entertainment
Jedním z nejschopnějších a nejpracovitějších hudebních manažerů v České republice je Jan Simon. Čtrnáct let řídil Symfonický orchestr Českého rozhlasu, potom pár let Intergram a nyní je intendantem Akademie klasické hudby a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Patříval mezi nejlepší české klavíristy a upřímně řečeno, kdyby se ke špičkovým klavírům vrátil, byl by opět členem pianové elity.
KlasikaPlus.cz: Mahlerova Sedmá za měsíc opět na pražském Výstavišti. Po sto šestnácti letech od premiéry
Úvod koncertní sezóny v pražské metropoli náleží již tradičně festivalu Dvořákova Praha. Jeho letošní plány jsou svázány s tematikou Roku české hudby. Znít bude Dvořák, Smetana, Janáček, Suk, ale také kališťský rodák Gustav Mahler. Pořadatelé mimořádným open air koncertem připomenou světovou premiéru Mahlerovy Sedmé symfonie. Provedena bude na stejném místě jako v roce 1908, kdy ji skladatel sám řídil.
iDnes.cz: Širé nebe nad Dvořákovou Prahou. Mahlerova symfonie na ní spojí Čechy a Němce
Stěžejním projektem letošní Dvořákovy Prahy bude česko-německé provedení Mahlerovy Sedmé symfonie na pražském Výstavišti. Tedy tam, kde zazněla vůbec poprvé. Festival, který potrvá od 6. do 24. září, kromě svého erbovního skladatele Antonína Dvořáka nezapomene ani na letošního jubilanta Bedřicha Smetanu a další rodáky z českých zemí.
ClassicPraha.cz: Dvořákova Praha v Roce české hudby připomíná nejen Smetanu a Dvořáka, ale i další slavné rodáky
Dirigent Jakub Hrůša v roli rezidenčního umělce, Česká filharmonie jako rezidenční těleso festivalu, světové orchestry v čele s Vídeňskými filharmoniky, slavní čeští jubilanti spolu s úspěšnými rodáky, vyvrcholení tříletého komorního projektu, návrat Marthy Argerich i velkolepý debut klavíristy Mao Fujity. To je v kostce program 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, který 6. září 2024 zahájí Violoncellový koncert h moll a Novosvětská symfonie Antonína Dvořáka.
KlasikaPlus.cz: Dvořákova Praha v Roce české hudby
Sedmnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha odhalil svůj kompletní letošní program. Od 6. do 24. září se do Prahy sjedou významné světové orchestry v čele s Vídeňskými filharmoniky, vystoupí i rezidenční Česká filharmonie a dirigent Jakub Hrůša.
Novinky.cz: Dvořákova Praha v Roce české hudby
Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, jehož jsou Novinky.cz mediálním partnerem, představil 12. března program 17. ročníku, který se odehraje od 6. do 24. září ve znamení Roku české hudby. Rezidenčním umělcem se letos stane dirigent Jakub Hrůša, jehož Bamberští symfonici se na festivalu rovněž objeví.
OperaPlus.cz: Vánoční předprodej dává nahlédnout do programu Dvořákovy Prahy 2024
Do tradičního vánočního předprodeje vybrali pořadatelé vystoupení dirigenta Jakuba Hrůši s Bamberskými symfoniky 9. září 2024, klavíristu Lukáše Vondráčka s Luzerner Sinfonieorchester a dirigentem Michaelem Sanderlingem 16. září 2024 a unikátní komorní gala koncert, na kterém 23. září 2024 spojí síly šest českých a zahraničních smyčcových kvartet. Festival Dvořákova Praha se uskuteční od 6. do 24. září 2024.
Aktuálně.cz: Padesátiminutový kolos i naléhavé volání z hlubin. Skončila Dvořákova Praha
Od založení v roce 2008 má festival klasické hudby Dvořákova Praha, jehož letošní ročník skončil toto pondělí vystoupením Symfonického orchestru Českého rozhlasu, jasně nastavené priority.
Novinky.cz: Dvořákova Praha: Brilantní Mendelssohn-Bartholdy na Dvořákově Praze
S jistým napětím obecenstvo i pořadatelé očekávali provedení Koncertu pro klavír, housle a smyčce d moll Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, a to i vzhledem k náhlé změně interpreta. V technicky nesmírně obtížné skladbě čtrnáctiletého skladatele z roku 1823 obstáli sólisté na výbornou.
KlasikaPlus.cz: Malý velký muž a symfonické fanfáry
„Těžko rozhodnout, jestli Giltburg zahrál Rachmaninovovu neklidnou, emotivní a virtuózní skladbu neslýchaně, nebo ideálně. Obojí je pravda.“
Idnes.cz: Trochu jiné requiem, ďábelská hra cella s dechy a operní duo
Z druhé sady koncertů vyslechnutých na Dvořákově Praze v uších nejdéle doznívalo Německé requiem s Českou filharmonií. Byli tu však i Vídeňští filharmonikové a zpívali Adam Plachetka s Kateřinou Kněžíkovou.