Klub mecenášů

„Po návratu z dovolené je září ideální měsíc, proč posluchač nemusí odjíždět za zážitkem dobré hudby do zahraničí. Hudební svět přijede a přiletí za Vámi. Zároveň s sebou vezme domácí muzikantskou špičku, takže nestíháte, kam během festivalu dříve. Kdo nevěří, ať tam běží. I proto festival ráda a pravidelně podporuji.“ 

Ivana Juráňová

Hudba Antonína Dvořáka je schopna promlouvat universálním jazykem k samotné duši člověka. Představuje hodnoty, které daly vzniknout festivalu Dvořákova Praha. Klub mecenášů festivalu Dvořákova Praha je určen všem, kteří se chtějí podílet na programovém i organizačním rozvoji festivalu či vzdělávacích aktivitách jak finančními prostředky, tak i morální podporou.

Pod symbolickou taktovkou Antonína Dvořáka vznikl mecenášský orchestr, který uvítá všechny obdivovatele mistrova díla. Struny nástrojů opředené ze vzácného zlata a stříbra, bronzové či měděné textury žestí, či platina oslňující svým leskem a ojedinělostí. Všechny tyto drahé kovy zpodobňují jednotlivé kategorie členství.

KATEGORIE ČLENSTVÍ a hlavní benefity

PLATINOVÍ MECENÁŠI / Sóloví hráči (100 000 Kč a více)

Sólista je v ideálním případě člověk, který svým uměním i charismatem strhne všechny na svou stranu. Orchestr za ním hraje jako nikdy předtím, publikum užasne, co všechno sólista dokáže. Ti nejlepší nejsou sobečtí exhibicionisté, ale štědré osobnosti, které se o své umění dovedou podělit ve velkém.

ZLATÍ MECENÁŠI / Harfa (50 000 Kč a více)

Byl to Lumír a další bájní pěvci, kteří za zvuků svých harf opěvovali mytický Vyšehrad. I legendární irští bardi křižovali zelený ostrov s harfami v rukou. Také v dnešním orchestru je harfa odvážnou nositelkou důležitých zpráv. Bloudí mezi ostatními nástroji sama, naslouchají jí přitom všichni.

STŘÍBRNÍ MECENÁŠI / Klávesové nástroje (20 000 Kč a více)

Dnešní orchestr s klavírem, celestou nebo cembalem získává nebeský lesk i úžasnou rytmickou energii. Stačí jen několik dotyků kláves a všechno se najednou změní. Zvuk orchestru zakrouží a vzlétne až do oblak.

BRONZOVÍ MECENÁŠI / Dechové nástroje (10 000 Kč a více)

Představte si largo z Novosvětské a hned se vám vybaví i lehce nostalgický tón anglického rohu. Vzpomeňte si, jak krásně se sbíhají klarinety s flétnami, když vyprávějí o soutoku Studené a Teplé Vltavy. Dechové nástroje tříbí charakter orchestru, podtrhují jeho osobnost.

MĚDĚNÍ MECENÁŠI / Smyčcové nástroje (1 500 Kč a více)

Zaslechli jste už někdy chvalozpěvy na unikátní zvuk České filharmonie? Doneslo se k vám něco o vláčném legatu Berlínských filharmoniků? Ať už ano, nebo ne: tyto charakteristiky se z větší části týkají smyčcových nástrojů. Právě ony tvoří základní masiv orchestrálního zvuku. Právě na nich všechno stojí.

BENEFITY

Kompletní přehled benefitů naleznete zde.

Ohlédnutí za slavnostním představením programu

Na sklonku února jsme mecenášům a partnerům festivalu v krásných prostorách Rezidence primátora hl. města Prahy přednostně představili kompletní letošní program. Každoročně nám toto setkání přináší radost z opětovného shledání s podporovateli festivalu a především je pro nás setkání prvním momentem, kdy netrpělivě vyčkáváme na reakce, zda posluchačské očekávání bude uspokojeno. Budeme poctěni, pokud i Vy budete patřit do rodiny mecenášů festivalu. Zvolte bronzovou či vyšší kategorii členství Klubu mecenášů a pojďte se setkávat spolu s námi.

Děkujeme za přízeň a podporu.