Talent Stage

Koncert věnovaný talentovaným soutěžícím Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga 2025, kteří se neúčastní finálového kola. Na tomto podvečeru nacházejí společného jmenovatele hráčská dovednost a vize do budoucnosti.

Cena vstupenek:

100 - 200 Kč

Datum

13/9/2025

Čas

17.00

Uzavření sálu

16.55

Konec koncertu

18.00

Dress Code

casual

Programová řada

Program

Johann Sebastian Bach
Violoncellová suita č. 3, BWV 1009, I. Preludium
Robert Schumann
Violoncellový koncert a moll, op. 129, I. Nicht zu schnell
Fryderyk Chopin
Nokturno, op. 9, č. 2 Es dur
Vítězslav Novák
Vzpomínky, op. 6, č. 2, Inquieto
Sergej Rachmaninov
Six moments musicaux, op. 16, č. 4 e moll
Oskar Böhme
Trubkový koncert f moll, op. 18
Henri Dutilleux
Sarabande et cortège
Carl Maria von Weber
Andante e Rondo ungarese

Účinkující

Naďa Strnadová
Naďa Strnadová
violoncello

Naďa Strnadová studuje prvním rokem na Pražské konzervatoři hru na violoncello pod vedením profesora Petra Nouzovského. Na konzervatoř přestoupila z Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy, kde studovala pod vedením profesorů Mirko a Martina Škampových. Pravidelně se účastní violoncellových soutěží. Mezi její úspěchy patří: první ceny na Mezinárodní violoncellové soutěži Jana Vychytila (2015, 2017, 2018, 2021, 2022, 2023), první cena na Mezinárodní violoncellové soutěži o cenu Gustava Mahlera v Jihlavě (2019) a druhá cena na Heranově violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí (2021, 2022, 2023, 2024). Měla možnost hrát sólově na několika koncertech: na hudebním festivalu Zlatá Pecka ve spolupráci s Dagmar Peckovou a Klárou Gibišovou, na koncertu absolventů Visegrad Music Youth Academy (doprovod Miriam Rodriguez Brüllové), na koncertu nejlepších českých účastníků 26. a 28. ročníku Heranovy violoncellové soutěže, na koncertu vítězů 16. a 17. ročníku violoncellové soutěže (2022, 2023) a na koncertu laureátů Heranovy violoncellové soutěže v rámci festivalu Smetanova Litomyšl.

Valentýna Ibriqi
Valentýna Ibriqi
klavír

Valentýna Ibriqi, narozená roku 2012, začala hrát na klavír v osmi letech pod vedením učitelky Elliny Belčikové. O rok později už vyhrála 1. místo v soutěži Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons, v následujícím roce se stala absolutním vítězem této soutěže. Brzy následovaly ceny v národních i mezinárodních soutěžích. Patří k nim např. první ceny z Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže, Mezinárodní klavírní soutěže Petera Toperczera v Košicích, Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa, Mezinárodní klavírní soutěže Franze Liszta, Mezinárodní klavírní soutěže Amadeus, Mezinárodní klavírní soutěže Golden Piano Talents, Mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per Musica di Pianoforte a mnoha dalších. V uplynulých letech Valentýna doplňovala své vzdělávání účastí v programu uměleckého mentoringu MenArt, který organizuje Nadační fond Magdaleny Kožené. Zúčastnila se i Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře pod vedením Milana Langera.

Jaromír Češek
Jaromír Češek
trubka

Jaromír Češek se narodil roku 2007 v Kroměříži. Již od dětství jevil velký zájem o hudbu a od šesti let navštěvoval Základní uměleckou školu v Bystřici pod Hostýnem, kde studoval hru na klavír a trubku. Ve hře na trubku si dvakrát vydobyl vítězství v celostátním kole ZUŠ včetně titulu absolutní vítěz. Stejné ocenění získal rovněž na Mezinárodní soutěži Žestě Brno v kategorii Junior. Ve dvanácti a čtrnácti letech vystoupil jako sólista s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, kde provedl trubkové koncerty Alexandra Aruťunjana a Josepha Haydna. Od roku 2023 je studentem Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž v oboru hra na trubku. Jako student prvního ročníku soutěžil v nejstarší věkové kategorii na Mezinárodní soutěži Žestě Brno, kde získal první cenu. V soutěži konzervatoří Pardubické dechy získal absolutní vítězství. V březnu 2025 postoupil, jako jeden z šesti účastníků, do druhého kola mezinárodní soutěže dechových nástrojů v chorvatském Varaždinu. Pravidelně se účastní trubkových mistrovských kurzů.

Levente Bubreg
Levente Bubreg
fagot

Levente Bubreg se narodil roku 2008 v rakousko-maďarské hudební rodině. Na fagot začal hrát v osmi letech. Od roku 2018 studuje u Daniele Muleriho na Tyrolské státní konzervatoři a u Daga Jensena na Mnichovské vysoké škole hudební. Jako sólista debutoval ve svých jedenácti letech s orchestrem StringSZ. Byl vyznamenán cenou Rotary Music Promotion Award. Na Mezinárodní letní akademii ISA získal Cenu Ignaze Pleyela. Na XIV. ročníku mezinárodní soutěže Premio Crescendo v Itálii získal roku 2023 titul absolutního vítěze a dvě zvláštní ceny. Získal též zvláštní ocenění Tyrolská cena pro instrumentalistu klasické hudby. V létě loňského roku se zúčastnil renomovaného festivalu ve švýcarském Verbieru jako fagotista souboru VFJO Junior Orchestra a orchestru Camerata Prima Vienna, který představuje výběr nejtalentovanějších mladých hudebníků a je sponzorován Vídeňskými filharmoniky. Vrcholem jeho aktivit v letošním roce je vystoupení na pódiu Salzburského festivalu – Léto 2025.

O programu

tba

Děkujeme všem, kteří podpořili tento koncert

No items found.

Rudolfinum, Sukova síň

Sukova síň je nejmladším sálem novorenesanční budovy Rudolfina. Vznikla v letech 1940–1942 v rámci úprav přilehlé Dvořákovy síně jako menší koncertní sál. Architekti Antonín Engel a Bohumír Kozák se při výzdobě interiéru inspirovali původním stylem Josefa Zítka a Josefa Schultze, a proto Sukova síň dokonale zapadá do původní kompozice budovy. Při posledních úpravách podle návrhu arch. Petra Hrůši byly v roce 2015 vylepšeny akustické vlastnosti sálu a jeho propojení s dvoranou Rudolfina při respektování historické hodnoty památkově chráněných prostor. Koncertní sál je vybaven novým koncertním křídlem a je i nadále určen především k produkci komorní hudby.

Ukázat na mapě

Galerie

No items found.