Talent Stage
Koncert věnovaný talentovaným soutěžícím Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga 2025, kteří se neúčastní finálového kola. Na tomto podvečeru nacházejí společného jmenovatele hráčská dovednost a vize do budoucnosti.
Cena vstupenek:
100 - 200 Kč

Datum
13/9/2025
Čas
17.00
Uzavření sálu
16.55
Konec koncertu
18.00
Dress Code
casual
Programová řada
Program
Johann Sebastian Bach
Robert Schumann
Fryderyk Chopin
Vítězslav Novák
Sergej Rachmaninov
Oskar Böhme
Henri Dutilleux
Carl Maria von Weber
Účinkující


Naďa Strnadová studuje prvním rokem na Pražské konzervatoři hru na violoncello pod vedením profesora Petra Nouzovského. Na konzervatoř přestoupila z Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy, kde studovala pod vedením profesorů Mirko a Martina Škampových. Pravidelně se účastní violoncellových soutěží. Mezi její úspěchy patří: první ceny na Mezinárodní violoncellové soutěži Jana Vychytila (2015, 2017, 2018, 2021, 2022, 2023), první cena na Mezinárodní violoncellové soutěži o cenu Gustava Mahlera v Jihlavě (2019) a druhá cena na Heranově violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí (2021, 2022, 2023, 2024). Měla možnost hrát sólově na několika koncertech: na hudebním festivalu Zlatá Pecka ve spolupráci s Dagmar Peckovou a Klárou Gibišovou, na koncertu absolventů Visegrad Music Youth Academy (doprovod Miriam Rodriguez Brüllové), na koncertu nejlepších českých účastníků 26. a 28. ročníku Heranovy violoncellové soutěže, na koncertu vítězů 16. a 17. ročníku violoncellové soutěže (2022, 2023) a na koncertu laureátů Heranovy violoncellové soutěže v rámci festivalu Smetanova Litomyšl.


Valentýna Ibriqi, narozená roku 2012, začala hrát na klavír v osmi letech pod vedením učitelky Elliny Belčikové. O rok později už vyhrála 1. místo v soutěži Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons, v následujícím roce se stala absolutním vítězem této soutěže. Brzy následovaly ceny v národních i mezinárodních soutěžích. Patří k nim např. první ceny z Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže, Mezinárodní klavírní soutěže Petera Toperczera v Košicích, Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa, Mezinárodní klavírní soutěže Franze Liszta, Mezinárodní klavírní soutěže Amadeus, Mezinárodní klavírní soutěže Golden Piano Talents, Mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per Musica di Pianoforte a mnoha dalších. V uplynulých letech Valentýna doplňovala své vzdělávání účastí v programu uměleckého mentoringu MenArt, který organizuje Nadační fond Magdaleny Kožené. Zúčastnila se i Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře pod vedením Milana Langera.


Jaromír Češek se narodil roku 2007 v Kroměříži. Již od dětství jevil velký zájem o hudbu a od šesti let navštěvoval Základní uměleckou školu v Bystřici pod Hostýnem, kde studoval hru na klavír a trubku. Ve hře na trubku si dvakrát vydobyl vítězství v celostátním kole ZUŠ včetně titulu absolutní vítěz. Stejné ocenění získal rovněž na Mezinárodní soutěži Žestě Brno v kategorii Junior. Ve dvanácti a čtrnácti letech vystoupil jako sólista s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, kde provedl trubkové koncerty Alexandra Aruťunjana a Josepha Haydna. Od roku 2023 je studentem Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž v oboru hra na trubku. Jako student prvního ročníku soutěžil v nejstarší věkové kategorii na Mezinárodní soutěži Žestě Brno, kde získal první cenu. V soutěži konzervatoří Pardubické dechy získal absolutní vítězství. V březnu 2025 postoupil, jako jeden z šesti účastníků, do druhého kola mezinárodní soutěže dechových nástrojů v chorvatském Varaždinu. Pravidelně se účastní trubkových mistrovských kurzů.


Levente Bubreg se narodil roku 2008 v rakousko-maďarské hudební rodině. Na fagot začal hrát v osmi letech. Od roku 2018 studuje u Daniele Muleriho na Tyrolské státní konzervatoři a u Daga Jensena na Mnichovské vysoké škole hudební. Jako sólista debutoval ve svých jedenácti letech s orchestrem StringSZ. Byl vyznamenán cenou Rotary Music Promotion Award. Na Mezinárodní letní akademii ISA získal Cenu Ignaze Pleyela. Na XIV. ročníku mezinárodní soutěže Premio Crescendo v Itálii získal roku 2023 titul absolutního vítěze a dvě zvláštní ceny. Získal též zvláštní ocenění Tyrolská cena pro instrumentalistu klasické hudby. V létě loňského roku se zúčastnil renomovaného festivalu ve švýcarském Verbieru jako fagotista souboru VFJO Junior Orchestra a orchestru Camerata Prima Vienna, který představuje výběr nejtalentovanějších mladých hudebníků a je sponzorován Vídeňskými filharmoniky. Vrcholem jeho aktivit v letošním roce je vystoupení na pódiu Salzburského festivalu – Léto 2025.
O programu
tba

Děkujeme našim partnerům, kteří podpořili tento koncert
Rudolfinum, Sukova síň
Sukova síň je nejmladším sálem novorenesanční budovy Rudolfina. Vznikla v letech 1940–1942 v rámci úprav přilehlé Dvořákovy síně jako menší koncertní sál. Architekti Antonín Engel a Bohumír Kozák se při výzdobě interiéru inspirovali původním stylem Josefa Zítka a Josefa Schultze, a proto Sukova síň dokonale zapadá do původní kompozice budovy. Při posledních úpravách podle návrhu arch. Petra Hrůši byly v roce 2015 vylepšeny akustické vlastnosti sálu a jeho propojení s dvoranou Rudolfina při respektování historické hodnoty památkově chráněných prostor. Koncertní sál je vybaven novým koncertním křídlem a je i nadále určen především k produkci komorní hudby.