Doprovodné akce

Každoročně je pro návštěvníky festivalu připraveno několik doprovodných akcí. Na své si přijdou milovníci historie, rodiny s dětmi a samozřejmě hudební nadšenci. Programy akcí se tradičně prolíná odkaz i dílo Antonína Dvořáka. 

Setkání po potlesku

Setkání s interprety po závěrečném potlesku jsou už tradicí Dvořákovy Prahy. První „hovor H“, totiž debata o fenoménu Hudba, se konal s mladým violoncellistou Narekem Hakhnazaryanem v roce 2014 a byl úspěšnou náhodou, která zapustila kořínky. Setkání po potlesku moderované Jiřím Vejvodou mívají přátelskou atmosféru a vždy se najde prostor i pro dotazy diváků. Hudebníci odkládají nástroje a přidávají k zážitku z koncertu něco navíc. Často dojde i na „historky z natáčení“, které divákům zprostředkují nový pohled na to, co stojí za přípravami koncertů.

LETOŠNÍ AFTERTALKS

V letošních povídáních po koncertech přislíbili účast: dirigent Tomáš Netopil a klavírista Ivo Kahánek (9. 9.), houslista Gil Shaham, klavírista Gerhard Oppitz a violoncellista Kian Soltani (12. 9.), dirigent Semyon Bychkov a klavírista Kirill Gerstein (13. 9.) a klavírista Boris Giltburg (20. 9.).   

AUTOGRAMIÁDY

Po koncertech 13. 9. a 20. 9. budou probíhat také autogramiády.