Kontakt

Markéta Voráčová, Public Relations
press@dvorakovapraha.cz
+420 724 542 784

Výše uvedené kontakty jsou určeny pouze pro zástupce médií a neposkytujeme na nich informace o prodeji vstupenek. Děkujeme za pochopení.

Akreditace novinářů, fotografů a televizních štábů na festivalové koncerty budou zahájeny 1. 8. 2019.

Tiskové zprávy

Dvořákova Praha uctí geniálního českého skladatele, už po dvanácté

V Praze 27. srpna 2019 - V den výročí narození Antonína Dvořáka, v neděli 8. září, začne 12. ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha.

Stáhnout tiskovou zprávu

Stáhnout přílohu tiskové zprávy

Dvořákova premiéra, legendární dirigenti a Petr Iljič Čajkovskij - i taková bude Dvořákova Praha 2019

V Praze 26. března 2019 –  Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha opět přinese dva týdny plné krásné hudby, hvězdných interpretů a mimořádných zážitků. Výběr děl Antonína Dvořáka se letos zaměří na jeho instrumentální koncerty a v novodobé premiéře zazní první zhudebnění Dvořákovy rané opery Král a uhlíř.

Stáhnout tiskovou zprávu

Závěr Dvořákovy Prahy pod taktovkou Manfreda Honecka

V Praze 20. září 2018 – Slavnostní vyvrcholení letošního ročníku Dvořákovy Prahy bude v pátek 21. září v Rudolfinu patřit Staatskapelle Dresden s dirigentem Manfredem Honeckem.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Amerika a Zimermanův Bernstein ve čtvrtek na Dvořákově Praze

V Praze 18. září 2018 – Festival Dvořákova Praha se blíží ke svému finále. Předposlední tzv. „americký večer“ ve čtvrtek 20. září nabídne hned dvě mimořádné události.

Stáhnout tiskovou zprávu

Koncert Dvořákovy Svaté Ludmily k oslavám 100. výročí samostatné republiky Čechů a Slováků

V Praze 13. září 2018 – Sobota 15. září bude patřit jednomu z vrcholů letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha. Na programu je Dvořákovo monumentální oratorium Svatá Ludmila s libretem od Jaroslava Vrchlického, které bude znít nejen Rudolfinem, ale i na náměstí Jana Palacha a v přímém přenosu České televize.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákovu Prahu zahájí impozantní Svatební košile

V Praze 28. srpna 2018 – Zahajovací koncert letošního jedenáctého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha bude 7. září v Rudolfinu patřit dílu, ve kterém se s mimořádnou silou prolíná mistrovství dvou géniů: skladatele Antonína Dvořáka a básníka Karla Jaromíra Erbena.

Stáhnout tiskovou zprávu

Cenou Antonína Dvořáka letos akademici ocení Českou filharmonii 

(16. 5. 2018, Praha) Cenou Antonína Dvořáka ocení Akademie klasické hudby mnohaletou práci České filharmonie pro českou kulturu. Tradiční křišťálové violoncello bude předáno v rámci amerického turné orchestru.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova duchovní tvorba, pocta Bernsteinovi i oslava republiky charakterizují letošní Dvořákovu Prahu

(27. 3. 2018, Praha) Monumentální duchovní díla Antonína Dvořáka, klavírní virtuosové, světové orchestry a velcí sólisté, oslava 100. výročí republiky, pocta Leonardu Bernsteinovi, cyklus komorních koncertů i mladé talenty – takový je letošní jedenáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, který se uskuteční od 7. do 21. září. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Jubilejní Dvořákovu Prahu uzavře Te Deum se Simonou Šaturovou a Adamem Plachetkou

(22. 9. 2017, Praha) Jedno z nejkrásnějších Dvořákových děl, kantáta Te Deum, uzavře v sobotu 23. září v Dvořákově síni Rudolfina desátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Ivan Klánský převzal Cenu Antonína Dvořáka

(18. 9. 2017, Praha) Přední český klavírní virtuóz a pedagog Ivan Klánský převzal z rukou ministra kultury ČR Daniela Hermana a filantropa Karla Komárka Cenu Antonína Dvořáka.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova díla v podání hvězd světových oper

(29. 5. 2017, Praha) Dominantou letošní Dvořákovy Prahy je programová řada Dvořák Collection. Ta letos a v roce 2018 nabídne vrcholné kantáty a oratoria, tedy díla, v nichž se spojuje síla mnohačetného lidského hlasu se zvukem velkého orchestru a sólistů.

Stáhnout tiskovou zprávu

Po stopách Antonína Dvořáka do Kroměříže

(19. 6. 2017, Praha) Dvořákovu Prahu každoročně předznamenává putování Po stopách Antonína Dvořáka. V letošním roce, v neděli 3. září, zamíří poprvé do Kroměříže, ke které měl Dvořák hluboký vztah díky přátelství s Emilem Kozánkem, tehdejším mecenášem a nadšeným organizátorem místního hudebního života.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zveřejnila program 10. ročníku

(28. 3. 2017, Praha) Dvořákova Praha odtajňuje program jubilejního desátého ročníku a zahajuje předprodej. Festival nesoucí jméno jednoho z největších skladatelů přivítá mezi 7. a 23. zářím respektované sólisty i světové orchestry a dirigenty.  

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha láká na Dvořákovo dechberoucí Requiem a zahajuje vánoční předprodej

(22. 11. 2016, Praha) S blížícím se adventem festival Dvořákova Praha zahajuje tradiční vánoční předprodej na vybraný koncert dalšího ročníku. Tím je Dvořákovo Requiem, které provede 14. září 2017 Česká filharmonie v čele s Jiřím Bělohlávkem, po jejich boku se představí Pražský filharmonický sbor a řada sólistů. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Cenu Antonína Dvořáka dnes převezme operní pěvec Richard Novák

(23. 9. 2016, Praha) Dnes odpoledne bude na Ministerstvu kultury slavnostně předána letošní Cena Antonína Dvořáka. Prestižní ocenění převezme z rukou ministra Daniela Hermana legendární pětaosmdesátiletý operní pěvec Richard Novák.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zve zítra do katedrály na staré mistry i soudobého Johna Tavenera

(19. 9. 2016, Praha) Festival zamíří na Pražský hrad, kde v katedrále svatého Víta na tradičním koncertu duchovní hudby vystoupí přední britský ansámbl Tallis Scholars a náš Martinů Voices.

Stáhnout tiskovou zprávu

Daniel Hope se dnes loučí s Dvořákovou Prahou

(19. 9. 2016, Praha) Dnešním koncertem se s Dvořákovou Prahou rozloučí charismatický houslový virtuóz Daniel Hope, který stál za programem celé letošní komorní řady festivalu.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha nabízí skvostnou Dvořákovu Kytici a zve děti do pestrého hájemství hudby

(14. 9. 2016, Praha) Festival se přehoupl do druhé poloviny a v následujících dnech láká na unikátní cyklus Dvořákových symfonických básní Kytice v podání České filharmonie, koncert mladých umělců Louise Schwizgebela a Benjamina Beilmana i Rodinný den, který zaplní prostory Rudolfina i Palachova náměstí.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákovu Prahu zahájí jeden z nejstarších světových orchestrů

(30. 8. 2016, Praha) Slavnostní zahajovací koncert 5. září  bude patřit jednomu z nejlepších a také nejstarších orchestrů světa, Sächsische Staatskapelle Dresden pod taktovkou Christiana Thielemanna.  

Stáhnout tiskovou zprávu

Charismatický houslista a hudební nadšenec Daniel Hope hvězdou festivalu

(18. 8. 2016, Praha) Jednou z hlavních hvězd letošního programu je vynikající britský houslista, propagátor hudby a energický spiritus agens řady projektů Daniel Hope. Ten se zhostil i kurátorské pozice komorní řady Dvořákovy Prahy. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Parním vlakem za Antonínem Dvořákem

(10. 8. 2016, Praha) Dvořákova Praha se i letos vydává den před svým slavnostním zahájením na objevnou výpravu Po stopách Antonína Dvořáka. Tentokrát zve své příznivce v neděli 4. září na cestu historickým vlakem s parní lokomotivou do Dvořákovy rodné Nelahozevsi.

Stáhnout tiskovou zprávu

Rodinný den Dvořákovy Prahy: Z Prahy do Nového světa a pak na Měsíc

(25. 7. 2016, Praha) V sobotu 17. září láká festival Dvořákova Praha rodiče a děti na Rodinný den plný hudebního i výtvarného tvoření. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Akademie klasické hudby zveřejnila nominace na Cenu Antonína Dvořáka 2016

(6. 6. 2016, Praha) Na Cenu Antonína Dvořáka bylo pro letošní rok nominováno pět umělců z domácí i zahraniční scény.

Stáhnout tiskovou zprávu

Festival Dvořákova Praha přivítá světové orchestry

(30. 3. 2016, Praha) Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha odtajnil program a zahajuje prodej vstupenek. Festival, který letos po deváté vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi, uvítá mezi 5. a 24. zářím přední orchestry a sólisty z domova i špičková tělesa a renomované hudebníky ze zahraničí.

Stáhnout tiskovou zprávu

Festival Dvořákova Praha zahajuje Vánoční předprodej

(23. 11. 2015, Praha)   Mezinárodní  festival  Dvořákova  Praha,  který  každoročně  v září zahajuje koncertní sezonu, již nyní naděluje vánoční dárky. Tradiční vánoční předprodej na vybraný festivalový koncert začíná dnes.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zítra vyvrcholí Novosvětskou v podání České filharmonie

(22. 9. 2015, Praha) – Festival Dvořákova Praha zítra 23. září v Rudolfinu slavnostně zakončí Česká filharmonie  v čele  s  dirigentskou  hvězdou  Semjonem  Byčkovem.  Poslední  tóny  osmého  ročníku festivalu patří vrcholným dílům světové hudby: ikonické deváté Symfonii Z Nového světa Antonína Dvořáka, která festival Dvořákova Praha 2015 tradičně uzavře, i mistrovské Patetické symfonii Petra Iljiče Čajkovského v první části koncertu. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Kardinál Dominik Duka udělil Dvořákově Praze zlatou Svatovojtěšskou medaili

(22. 9. 2015, Praha)  Kardinál  Dominik  Duka  včera  udělil  mezinárodnímu  hudebnímu  festivalu Dvořákova Praha zlatou Svatovojtěšskou medaili. Nejvyšší církevní vyznamenání převzal v průběhu koncertu v Katedrále sv. Víta filantrop a spoluzakladatel festivalu Karel Komárek.

Stáhnout tiskovou zprávu

Významný violoncellista Yo-Yo Ma dnes převzal Cenu Antonína Dvořáka

(8. 9. 2015, Praha)  – Dnes  v odpoledních  hodinách  převzal z rukou  ministra  kultury  ČR  Daniela Hermana a filantropa Karla Komárka Cenu Antonína Dvořáka fenomenální violoncellista a držitel šestnácti cen Grammy Yo-Yo Ma. Prestižní ocenění každoročně putuje do rukou osobností, které se svým celoživotním dílem nebo mimořádným uměleckým počinem významnou měrou zasloužily o propagaci a popularizaci české klasické hudby v zahraničí i v České republice.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákovu Prahu v pondělí rozezní Yo-Yo Ma a Česká filharmonie

(2. 9. 2015, Praha)  –  Do  prvních  tónů  festivalu  Dvořákova  Praha  zbývá  pouhých  pár  dnů. V předvečer výročí narození Antonína Dvořáka - v pondělí 7. září od 20.00 hod. - rozezní Rudolfinum na  slavnostním zahajovacím  koncertě  věhlasný  violoncellista  Yo-Yo  Ma,  jeden  z nejrespektovanějších  hudebníků  naší planety  a  držitel  šestnácti  cen  Grammy.  Po  boku  České filharmonie  vedené  Jiřím  Bělohlávkem  zahraje Dvořákův  slavný  violoncellový  Koncert  h  moll. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Rodinný den Dvořákovy Prahy: hravě a nevážně o světě vážné hudby

(23. 7. 2015, Praha) Necelé tři týdny po začátku školního roku v neděli 20. září rozezní Rudolfinum a náměstí Jana Palacha dětský smích, jásot i hudba. Výtvarné a hudební dílny, open-air koncerty i zábavná hudebně-kouzelnická show seznámí nejen ty nejmenší hravě a nevážně se světem vážné hudby a s jedním z největších skladatelů - Antonínem Dvořákem. 

Stáhnout tiskovou zprávu.

Festival Dvořákova Praha zahajuje předprodej: láká na světové orchestry i sólisty v čele s Yo-Yo Mou

(26. 3. 2015, Praha) Dvořákova Praha dnes zveřejnila program a zahájila předprodej vstupenek. Od 7. do 23. září zamíří na koncertní podia věhlasná hudební tělesa jako Philharmonia Orchestra London v čele s Christophem von Dohnányim, Academy of St Martin in the Fields, Tonhalle-Orchester Zürich či Freiburger Barockorchester.  
  
Stáhnout tiskovou zprávu.

Jiří Bělohlávek převzal cenu Antonína Dvořáka v New Yorské Carnegie Hall

(16. 11. 2014, New York) Mezinárodně uznávaný dirigent a propagátor české hudby Jiří Bělohlávek převzal prestižní Cenu Antonína Dvořáka v neděli 16. listopadu na slavnostním aktu v newyorské Carnegie Hall. 

Stáhnout tiskovou zprávu.

Dvořákova Praha zveřejnila program a zahájila předprodej

(Praha, 18. 3. 2014) Dvořákova Praha dnes zveřejnila program a zahájila předprodej vstupenek. Festival se uskuteční od 8. do 22. 9. 2014 v Praze a nabídne Zimermana, Repina, Mehtu, Izraelskou filharmonii i téměř zapomenutá díla skladatele Antonína Dvořáka.

Stáhnout tiskovou zprávu.

Dvořákova Praha představila program i novou vizuální tvář

(Praha, 18. 3. 2014) S novou vizuální podobou vstupuje do své sedmé sezóny festival Dvořákova Praha. Grafický koncept je dílem Víta Škopa, studenta VŠUP Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace vedeného prof. ak. mal. Rostislavem Vaňkem. Minimalistickému a elegantnímu vizuálu dominuje litera „D“.

Stáhnout tiskovou zprávu.

Vstupenky na Dvořákovu Prahu jako vánoční dárek

(Praha,  2. 12. 2013) Dvořákova Praha ohlašuje první koncert nové sezóny 2014. V předvánočním prodeji nabízí vstupenky na koncert Velkého symfonického orchestru P. I. Čajkovského pod vedením maestra Vladimira Fedosejeva, který uvede Dvořákovu Novosvětskou. Ve druhé půli koncertu se představí přední houslový virtuóz Vadim Repin v Prokofjevově koncertu č. 2 g moll.