Kontakt

Markéta Mamicová, Public Relations
press@dvorakovapraha.cz
+420 777 039 838

Výše uvedené kontakty jsou určeny pouze pro zástupce médií a neposkytujeme na nich informace o prodeji vstupenek. Děkujeme za pochopení.

Akreditace novinářů, fotografů a televizních štábů na festivalové koncerty budou zahájeny 1. 8. 2021.

Tiskové zprávy

Svítá na lepší časy: Dvořákova Praha zahajuje vánoční předprodej

(18. listopadu 2020, Praha) – Vídeňští filharmonikové, Bamberští symfonikové a Pavel Haas Quartet s Borisem Giltburgem jsou tři vánoční dárky, které nabízí již tradiční vánoční předprodej mezinárodního festivalu Dvořákova Praha. On-line prodej bude zahájen 19. listopadu od 11 hodin na webu www.dvorakovapraha.cz.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha mění program závěrečného koncertu

(18. září 2020, Praha) – Vedení hudebního festivalu Dvořákova Praha dnes s ohledem na maximální bezpečnost umělců i diváků oznámilo změnu v programu závěrečného koncertu. Ten se nicméně odehraje v původním termínu 20. září v pražském Rudolfinu.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha vstupuje do finiše

(16. září 2020, Praha) – Do posledních pěti dnů vstupuje hudební festival Dvořákova Praha. „To hlavní, co jsem zatím cítil ze všech koncertů, to je obrovské úsilí umělců, kteří ze sebe po dlouhé pauze vydávají i více než naprosté maximum, a také velké nadšení diváků, kteří skutečně dychtivě vychutnávají každou živou notu,“  řekl programový ředitel festivalu Jan Simon.

Stáhnout tiskovou zprávu

Navzdory omezením se blíží velké finále Concertino Praga

(8. září 2020, Praha) – Organizační tým tradiční mezinárodní hudební soutěže Concertino Praga si konečně mohl oddychnout, když po peripetiích se získáním vstupních víz pro ruské hudebníky přistálo v sobotu večer na Letišti Václava Havla letadlo z Moskvy a v něm dva z účastníků nejužšího finále: trumpetista Aleksandr Rublev a klavírista Vsevolod Zavidov. Ti se během finálového večera utkají 12. září s domácími hudebníky houslistou Danielem Matejčou a klavíristou Janem Schulmeisterem.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dnešní Missa solemnis na Dvořákově Praze uctí Jiřího Menzela

(7. září 2020, Praha) – Po dohodě s rodinou režiséra Jiřího Menzela, který zesnul 5. září, bude jeho památce věnováno dnešní provedení Missa solemnis Ludwiga van Beethovena v rámci festivalu Dvořákova Praha.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha: Přichází Jakub Hrůša, čtvrtý nejvytíženější dirigent světa

(6. září 2020, Praha) - I když letošní festival Dvořákova Praha probíhá pod heslem „Češi hrají (nejen) Čechům“, vystoupí na něm čtvrtý nejvíce vytížený dirigent světa, kterého ve svém  žebříčku uvádí renomovaný server Bachtrack. Kritériem pro určení pořadí na tomto žebříčku je počet vystoupení na prestižních pódiích v roce 2019. Je skvělé, že se jedná o českého dirigenta Jakuba Hrůšu, který povede Českou filharmonii hned na dvou koncertech. To potvrzuje, že čeští hudebníci patří skutečně ke světové hudební elitě.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha ve znamení 52 ku 36

(4. září 2020, Praha) – Kahánek, Ardašev, Lichnovská, Vondráček, Kasík a k nim Kozák, Schwamová, Zukal, Zemen a Znamenáčková. To jsou v pořadí, jak postupně vystoupí, příjmení klavíristů, kteří společnými silami provedou na letošním festivalu Dvořákova Praha kompletní Dvořákovo dílo pro sólový a čtyřruční klavír a ještě něco navíc.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha vrací městu živou hudbu

(3. září 2020, Praha) – Do pražského a národního kulturního života se naplno vrací klasická hudba. V pátek 4. září zahájí festival Dvořákova Praha  orchestr České filharmonie pod vedením šéfdirigenta Semyona Bychkova a s podporou violoncellisty Václava Petra, a to skutečně stylově – koncertem pro violoncello a orchestr h moll a symfonií č. 9 „Z Nového světa“. Stejní interpreti zahrají shodný program i v sobotu 5. září – pochopitelně znovu v Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha slibuje maximální zážitky i bezpečí pro diváky

(26. srpna 2020, Praha) Uvedením dvou erbovních skladeb Antonína Dvořáka – violoncellového koncertu a Novosvětské symfonie v podání České filharmonie – začíná již v pátek 4. září třináctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Uskuteční se v původně plánovaném termínu od 4. do 20. září 2020 především v pražském Rudolfinu. Zachována zůstává hlavní dramaturgická linka s mimořádným důrazem na hudbu Antonína Dvořáka, role interpretů se však letos ujmou téměř výhradně čeští umělci. Podtitulem aktuálního ročníku se proto stalo motto „Češi hrají (nejen) Čechům“.

Stáhnout tiskovou zprávu

Stopy Antonína Dvořáka vedou na zámek Sychrov

(22. července 2020, Praha) Také letošní ročník hudebního festivalu Dvořákova Praha předznamená zeměpisně-historický výlet Po stopách Antonína Dvořáka. V neděli 30. srpna zavede zvídavé publikum na sever Čech do Libereckého kraje, přesněji do Sychrova na Turnovsku. Přehlídka samotná pak začne v pátek 4. září v pražském Rudolfinu.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zahájila prodej vstupenek 

(8. června 2020, Praha) - Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha zahajuje dnešním dnem prodej vstupenek na své zářijové koncerty. Vzhledem k současným vládním nařízením bude na každý večer prozatím k dispozici maximálně 500 míst. Jak již pořadatelé uvedli při nedávném zveřejnění programu, festival se uskuteční od 4. do 20. září. Dramaturgie třináctého ročníku zachovává původní koncepci, která se letos opírá o špičku tuzemské interpretační scény.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha 2020: Češi zahrají Čechům

(19. května 2020, Praha) Třináctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha se uskuteční v původně plánovaném termínu, tedy od 4. do 20. září 2020. Konstantou zůstává hudba Antonína Dvořáka, a to v rozsahu možná v historii festivalu doposud nejširším. V zrcadle okolností oslovil festival absolutní českou interpretační špičku, sólisty, dirigenty i tělesa.  Heslem festivalu je slogan „Češi hrají Čechům“.

Stáhnout tiskovou zprávu

Tiskové prohlášení festivalu Dvořákova Praha

(12. března 2020, Praha) Akademie klasické hudby se jako pořadatel mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha rozhodla v souladu s příslušnými kroky vlády odložit zveřejnění programu letošního ročníku festivalu připravené na 24. března i všechny společenské akce s tím spojené.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zahajuje vánoční předprodej

(4. listopadu 2019, Praha) Dva koncerty sezony 2020 nabízí od dnešního dne festival Dvořákova Praha ve vánočním předprodeji. Vybrané festivalové večery přinesou například Dvořákovu Novosvětskou symfonii nebo Beethovenovu Devátou s Ódou na radost. V nabídce jsou také dárkové poukázky v hodnotě 250 – 1500 Kč nebo možnost rezervace vlastního místa v koncertním sále.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha ve svém závěru zamíří na sever

(23. zaří 2019, Praha) Slavnostní zakončení Dvořákovy Prahy bude v pondělí 23. září patřit skotské houslistce Nicole Benedetti a Estonskému národnímu symfonickému orchestru v čele s dirigentem a doživotním čestným a uměleckým ředitelem Neemem Järvim.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha uctí geniálního českého skladatele, už po dvanácté

(27. srpna 2019, Praha) V den výročí narození Antonína Dvořáka, v neděli 8. září, začne 12. ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova premiéra, legendární dirigenti a Petr Iljič Čajkovskij - i taková bude Dvořákova Praha 2019

(26. března 2019, Praha) Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha opět přinese dva týdny plné krásné hudby, hvězdných interpretů a mimořádných zážitků. Výběr děl Antonína Dvořáka se letos zaměří na jeho instrumentální koncerty a v novodobé premiéře zazní první zhudebnění Dvořákovy rané opery Král a uhlíř.

Stáhnout tiskovou zprávu

Závěr Dvořákovy Prahy pod taktovkou Manfreda Honecka

(20. září 2018, Praha) Slavnostní vyvrcholení letošního ročníku Dvořákovy Prahy bude v pátek 21. září v Rudolfinu patřit Staatskapelle Dresden s dirigentem Manfredem Honeckem.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Amerika a Zimermanův Bernstein ve čtvrtek na Dvořákově Praze

(18. září 2018, Praha) Festival Dvořákova Praha se blíží ke svému finále. Předposlední tzv. „americký večer“ ve čtvrtek 20. září nabídne hned dvě mimořádné události.

Stáhnout tiskovou zprávu

Koncert Dvořákovy Svaté Ludmily k oslavám 100. výročí samostatné republiky Čechů a Slováků

(13. září 2018, Praha) Sobota 15. září bude patřit jednomu z vrcholů letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha. Na programu je Dvořákovo monumentální oratorium Svatá Ludmila s libretem od Jaroslava Vrchlického, které bude znít nejen Rudolfinem, ale i na náměstí Jana Palacha a v přímém přenosu České televize.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákovu Prahu zahájí impozantní Svatební košile

(28. srpna 2018, Praha) Zahajovací koncert letošního jedenáctého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha bude 7. září v Rudolfinu patřit dílu, ve kterém se s mimořádnou silou prolíná mistrovství dvou géniů: skladatele Antonína Dvořáka a básníka Karla Jaromíra Erbena.

Stáhnout tiskovou zprávu

Cenou Antonína Dvořáka letos akademici ocení Českou filharmonii 

(16. 5. 2018, Praha) Cenou Antonína Dvořáka ocení Akademie klasické hudby mnohaletou práci České filharmonie pro českou kulturu. Tradiční křišťálové violoncello bude předáno v rámci amerického turné orchestru.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova duchovní tvorba, pocta Bernsteinovi i oslava republiky charakterizují letošní Dvořákovu Prahu

(27. 3. 2018, Praha) Monumentální duchovní díla Antonína Dvořáka, klavírní virtuosové, světové orchestry a velcí sólisté, oslava 100. výročí republiky, pocta Leonardu Bernsteinovi, cyklus komorních koncertů i mladé talenty – takový je letošní jedenáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, který se uskuteční od 7. do 21. září. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Jubilejní Dvořákovu Prahu uzavře Te Deum se Simonou Šaturovou a Adamem Plachetkou

(22. 9. 2017, Praha) Jedno z nejkrásnějších Dvořákových děl, kantáta Te Deum, uzavře v sobotu 23. září v Dvořákově síni Rudolfina desátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Ivan Klánský převzal Cenu Antonína Dvořáka

(18. 9. 2017, Praha) Přední český klavírní virtuóz a pedagog Ivan Klánský převzal z rukou ministra kultury ČR Daniela Hermana a filantropa Karla Komárka Cenu Antonína Dvořáka.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova díla v podání hvězd světových oper

(29. 5. 2017, Praha) Dominantou letošní Dvořákovy Prahy je programová řada Dvořák Collection. Ta letos a v roce 2018 nabídne vrcholné kantáty a oratoria, tedy díla, v nichž se spojuje síla mnohačetného lidského hlasu se zvukem velkého orchestru a sólistů.

Stáhnout tiskovou zprávu

Po stopách Antonína Dvořáka do Kroměříže

(19. 6. 2017, Praha) Dvořákovu Prahu každoročně předznamenává putování Po stopách Antonína Dvořáka. V letošním roce, v neděli 3. září, zamíří poprvé do Kroměříže, ke které měl Dvořák hluboký vztah díky přátelství s Emilem Kozánkem, tehdejším mecenášem a nadšeným organizátorem místního hudebního života.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zveřejnila program 10. ročníku

(28. 3. 2017, Praha) Dvořákova Praha odtajňuje program jubilejního desátého ročníku a zahajuje předprodej. Festival nesoucí jméno jednoho z největších skladatelů přivítá mezi 7. a 23. zářím respektované sólisty i světové orchestry a dirigenty.  

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha láká na Dvořákovo dechberoucí Requiem a zahajuje vánoční předprodej

(22. 11. 2016, Praha) S blížícím se adventem festival Dvořákova Praha zahajuje tradiční vánoční předprodej na vybraný koncert dalšího ročníku. Tím je Dvořákovo Requiem, které provede 14. září 2017 Česká filharmonie v čele s Jiřím Bělohlávkem, po jejich boku se představí Pražský filharmonický sbor a řada sólistů. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Cenu Antonína Dvořáka dnes převezme operní pěvec Richard Novák

(23. 9. 2016, Praha) Dnes odpoledne bude na Ministerstvu kultury slavnostně předána letošní Cena Antonína Dvořáka. Prestižní ocenění převezme z rukou ministra Daniela Hermana legendární pětaosmdesátiletý operní pěvec Richard Novák.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zve zítra do katedrály na staré mistry i soudobého Johna Tavenera

(19. 9. 2016, Praha) Festival zamíří na Pražský hrad, kde v katedrále svatého Víta na tradičním koncertu duchovní hudby vystoupí přední britský ansámbl Tallis Scholars a náš Martinů Voices.

Stáhnout tiskovou zprávu

Daniel Hope se dnes loučí s Dvořákovou Prahou

(19. 9. 2016, Praha) Dnešním koncertem se s Dvořákovou Prahou rozloučí charismatický houslový virtuóz Daniel Hope, který stál za programem celé letošní komorní řady festivalu.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha nabízí skvostnou Dvořákovu Kytici a zve děti do pestrého hájemství hudby

(14. 9. 2016, Praha) Festival se přehoupl do druhé poloviny a v následujících dnech láká na unikátní cyklus Dvořákových symfonických básní Kytice v podání České filharmonie, koncert mladých umělců Louise Schwizgebela a Benjamina Beilmana i Rodinný den, který zaplní prostory Rudolfina i Palachova náměstí.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákovu Prahu zahájí jeden z nejstarších světových orchestrů

(30. 8. 2016, Praha) Slavnostní zahajovací koncert 5. září  bude patřit jednomu z nejlepších a také nejstarších orchestrů světa, Sächsische Staatskapelle Dresden pod taktovkou Christiana Thielemanna.  

Stáhnout tiskovou zprávu

Charismatický houslista a hudební nadšenec Daniel Hope hvězdou festivalu

(18. 8. 2016, Praha) Jednou z hlavních hvězd letošního programu je vynikající britský houslista, propagátor hudby a energický spiritus agens řady projektů Daniel Hope. Ten se zhostil i kurátorské pozice komorní řady Dvořákovy Prahy. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Parním vlakem za Antonínem Dvořákem

(10. 8. 2016, Praha) Dvořákova Praha se i letos vydává den před svým slavnostním zahájením na objevnou výpravu Po stopách Antonína Dvořáka. Tentokrát zve své příznivce v neděli 4. září na cestu historickým vlakem s parní lokomotivou do Dvořákovy rodné Nelahozevsi.

Stáhnout tiskovou zprávu

Rodinný den Dvořákovy Prahy: Z Prahy do Nového světa a pak na Měsíc

(25. 7. 2016, Praha) V sobotu 17. září láká festival Dvořákova Praha rodiče a děti na Rodinný den plný hudebního i výtvarného tvoření. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Akademie klasické hudby zveřejnila nominace na Cenu Antonína Dvořáka 2016

(6. 6. 2016, Praha) Na Cenu Antonína Dvořáka bylo pro letošní rok nominováno pět umělců z domácí i zahraniční scény.

Stáhnout tiskovou zprávu

Festival Dvořákova Praha přivítá světové orchestry

(30. 3. 2016, Praha) Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha odtajnil program a zahajuje prodej vstupenek. Festival, který letos po deváté vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi, uvítá mezi 5. a 24. zářím přední orchestry a sólisty z domova i špičková tělesa a renomované hudebníky ze zahraničí.

Stáhnout tiskovou zprávu

Festival Dvořákova Praha zahajuje Vánoční předprodej

(23. 11. 2015, Praha)   Mezinárodní  festival  Dvořákova  Praha,  který  každoročně  v září zahajuje koncertní sezonu, již nyní naděluje vánoční dárky. Tradiční vánoční předprodej na vybraný festivalový koncert začíná dnes.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákova Praha zítra vyvrcholí Novosvětskou v podání České filharmonie

(22. 9. 2015, Praha) – Festival Dvořákova Praha zítra 23. září v Rudolfinu slavnostně zakončí Česká filharmonie  v čele  s  dirigentskou  hvězdou  Semjonem  Byčkovem.  Poslední  tóny  osmého  ročníku festivalu patří vrcholným dílům světové hudby: ikonické deváté Symfonii Z Nového světa Antonína Dvořáka, která festival Dvořákova Praha 2015 tradičně uzavře, i mistrovské Patetické symfonii Petra Iljiče Čajkovského v první části koncertu. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Kardinál Dominik Duka udělil Dvořákově Praze zlatou Svatovojtěšskou medaili

(22. 9. 2015, Praha)  Kardinál  Dominik  Duka  včera  udělil  mezinárodnímu  hudebnímu  festivalu Dvořákova Praha zlatou Svatovojtěšskou medaili. Nejvyšší církevní vyznamenání převzal v průběhu koncertu v Katedrále sv. Víta filantrop a spoluzakladatel festivalu Karel Komárek.

Stáhnout tiskovou zprávu

Významný violoncellista Yo-Yo Ma dnes převzal Cenu Antonína Dvořáka

(8. 9. 2015, Praha)  – Dnes  v odpoledních  hodinách  převzal z rukou  ministra  kultury  ČR  Daniela Hermana a filantropa Karla Komárka Cenu Antonína Dvořáka fenomenální violoncellista a držitel šestnácti cen Grammy Yo-Yo Ma. Prestižní ocenění každoročně putuje do rukou osobností, které se svým celoživotním dílem nebo mimořádným uměleckým počinem významnou měrou zasloužily o propagaci a popularizaci české klasické hudby v zahraničí i v České republice.

Stáhnout tiskovou zprávu

Dvořákovu Prahu v pondělí rozezní Yo-Yo Ma a Česká filharmonie

(2. 9. 2015, Praha)  –  Do  prvních  tónů  festivalu  Dvořákova  Praha  zbývá  pouhých  pár  dnů. V předvečer výročí narození Antonína Dvořáka - v pondělí 7. září od 20.00 hod. - rozezní Rudolfinum na  slavnostním zahajovacím  koncertě  věhlasný  violoncellista  Yo-Yo  Ma,  jeden  z nejrespektovanějších  hudebníků  naší planety  a  držitel  šestnácti  cen  Grammy.  Po  boku  České filharmonie  vedené  Jiřím  Bělohlávkem  zahraje Dvořákův  slavný  violoncellový  Koncert  h  moll. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Rodinný den Dvořákovy Prahy: hravě a nevážně o světě vážné hudby

(23. 7. 2015, Praha) Necelé tři týdny po začátku školního roku v neděli 20. září rozezní Rudolfinum a náměstí Jana Palacha dětský smích, jásot i hudba. Výtvarné a hudební dílny, open-air koncerty i zábavná hudebně-kouzelnická show seznámí nejen ty nejmenší hravě a nevážně se světem vážné hudby a s jedním z největších skladatelů - Antonínem Dvořákem. 

Stáhnout tiskovou zprávu.

Festival Dvořákova Praha zahajuje předprodej: láká na světové orchestry i sólisty v čele s Yo-Yo Mou

(26. 3. 2015, Praha) Dvořákova Praha dnes zveřejnila program a zahájila předprodej vstupenek. Od 7. do 23. září zamíří na koncertní podia věhlasná hudební tělesa jako Philharmonia Orchestra London v čele s Christophem von Dohnányim, Academy of St Martin in the Fields, Tonhalle-Orchester Zürich či Freiburger Barockorchester.  
  
Stáhnout tiskovou zprávu.

Jiří Bělohlávek převzal cenu Antonína Dvořáka v New Yorské Carnegie Hall

(16. 11. 2014, New York) Mezinárodně uznávaný dirigent a propagátor české hudby Jiří Bělohlávek převzal prestižní Cenu Antonína Dvořáka v neděli 16. listopadu na slavnostním aktu v newyorské Carnegie Hall. 

Stáhnout tiskovou zprávu.

Dvořákova Praha zveřejnila program a zahájila předprodej

(Praha, 18. 3. 2014) Dvořákova Praha dnes zveřejnila program a zahájila předprodej vstupenek. Festival se uskuteční od 8. do 22. 9. 2014 v Praze a nabídne Zimermana, Repina, Mehtu, Izraelskou filharmonii i téměř zapomenutá díla skladatele Antonína Dvořáka.

Stáhnout tiskovou zprávu.

Dvořákova Praha představila program i novou vizuální tvář

(Praha, 18. 3. 2014) S novou vizuální podobou vstupuje do své sedmé sezóny festival Dvořákova Praha. Grafický koncept je dílem Víta Škopa, studenta VŠUP Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace vedeného prof. ak. mal. Rostislavem Vaňkem. Minimalistickému a elegantnímu vizuálu dominuje litera „D“.

Stáhnout tiskovou zprávu.

Vstupenky na Dvořákovu Prahu jako vánoční dárek

(Praha,  2. 12. 2013) Dvořákova Praha ohlašuje první koncert nové sezóny 2014. V předvánočním prodeji nabízí vstupenky na koncert Velkého symfonického orchestru P. I. Čajkovského pod vedením maestra Vladimira Fedosejeva, který uvede Dvořákovu Novosvětskou. Ve druhé půli koncertu se představí přední houslový virtuóz Vadim Repin v Prokofjevově koncertu č. 2 g moll.